Azylový vlak u Hrušek

Azylový vlak Vlakfest po tornádu

Několik hodin po řádění přírodního živlu jsme ve spolupráci s ČD Cargo u obce Hrušky 25. června 2021 přistavili prvních 7 vagónů, které nejprve poskytly nouzovou střechu nad hlavou pro lidi bez domova.

Ve spolupráci s dalšími partnery jsme založili iniciativu Železnice pomáhá a organizovali dobrovolnou pomoc a humanitární sbírky pro obce postižené tornádem.

Naše vagóny přes měsíc sloužily jako pohodlné ubytování pro dobrovolníky, záchranné složky a všechny, kdo přijeli pomáhat na jižní Moravu.

K iniciativě se brzy připojily další firmy a soukromníci, takže v době největšího náporu nabízel náš "tornádo vlak" kapacitu přes 400 lůžek.

Ubytování je ve vlaku pro všechny, kdo pomáhají, zdarma. Díky krizovým štábům, sponzorům a dalším dobrodincům nikdo nezůstane hladem, má se kde osprchovat a vůbec je o jeho základní potřeby postaráno.

Azylový vlak u Hrušek ukončil svůj provoz na začátku srpna. Web Železnice pomáhá ale funguje dál a momentálně koordinuje pomoc pro Ukrajinu.

Servis a zázemí

Azylový vlak lůžka

Pohodlné ubytování

Pohodlné lehátko nebo lůžko v uzavíratelném kupé nabízí přiměřené soukromí a noční pohodlí.

Azylový vlak zázemí

Sprcha, toalety a další hygienické zázemí

I když je zázemí našeho vlakového welness logicky poněkud improvizované, máme teplou sprchu (když přijdeš včas), studenou osvěžovnu a dostatek moderních kadibudek od Johny Servis a Boels.

Azylový vlak jídlo

Jídlo a kafe

Díky krizovým štábům a sponzorům najdeš ve vlaku po náročném dni vždy něco k snědku a ráno ti naši dobrovolníci připraví kafe a nabídnou něco dobrého ke snídani.

Kdo všechno nám s tím pomohl

K úspěchu ubytovacího vlaku kromě ná našeho sponzora Gepard Express přispěly svými vagóny, prací nebo materiální pomocí:

Azylový vlakAzylový vlakAzylový vlakAzylový vlakAzylový vlakAzylový vlak
Pojeď s námi za dobrodružstvím
Když náš vlak zrovna nepomáhá dobré věci, pořádáme v něm festivaly a výpravy nebo ho pronajímáme na soukromé akce.

Chceš-li okusit atmosféru železničních dobrodružství s VlakFestem, mrkni na akce, které pořádáme.
PŘIPRAVUJEME