Reference

PŘIPRAVUJEME

Co říkají účastníci našich akcí

marketa machova vlakfest

Markéta Machová

„S VlakFestem jsem se poprvé potkala na tuzemské alternativě Sarajevo expressu. Na akci jsem tehdy vyrazila sama a natolik jsem si ji i s novými lidmi zamilovala, že jsem od té doby byla na několika dalších (ŽiWELL Express, Silvestr Express, Vlak do neznáma, ….) a určitě pojedu znovu! Jedná se vždy o jedinečnou jízdu – pohodová atmosféra, zpěv, spaní ve vlaku, sauna, spousta nových zážitků a kamarádů."

vaclav janda vlakfest

Václav Janda

„Kdo touží po výletech, kytaře, fajn partě a dobrodružství, neváhejte a rezervujte si včas místo ve vlaku. Jedna hezká a milá vedoucí stevardka Markéta se postará o váš cestovní komfort a nejinak je tomu i u zbytku našeho realizačního týmu. Nejlepší je ovšem sauna a skupinové masáže, což bylo blaho pro má bolavá záda.”

jana zizlavska vlakfest

Jana Žižlavská

„S VlakFestem jsem měla tu čest prožít už více akcí a opravdu ráda se s ním na koleje vracím. Je to díky jedinečné atmosféře a taky díky lidem, ať už organizátorům nebo účastníkům, kteří jsou stejně naladění. Nejen tou dobrou náladou, ale i hudebně. Večery v koncertním vagóně jsou legendární. A to, že vznikají nová přátelství, o tom ani nemluvím. Vždyť co spojí víc, než společná cesta.  Už se těším, kam vyrazíme příště. Pojeďte!”

dominik dukovsky vlakfest

Dominik Dukovský

„Moje první vlaková akce ŽiWELL Express byla parádní, vzniklo tolik kamarádských pout, zpřetrhalo se tolik kytarových strun, že nejenže na ni dodnes rád vzpomínám, ale zúčastnil jsem se i dalších. Na každé akci vzniká nové dobrodružství, něco, co zkrátka neomrzí a co vás vždy zahřeje na duši, když si třeba po nějaké době prohlížíte fotky."

eliska vavrinova vlakfest

Eliška Vavřinová

„Nejlepší rozhodnutí tohoto roku bylo vydat se sama vlakem s naprosto neznámou skupinou lidí do Sarajeva. Poznala jsem úžasné lidi, zajímavá místa a zapomněla na vše, co se momentálně děje. Netrvalo dlouho, abych nehledala další cestu vlakem a proto jsem se vydala do Bílých Karpat. Nikdy jsem si asi neužila tolik cestu domů, sedět totiž většinu času v sauně, pozorovat ubíhající přírodu a koleje. Tohle nebyla rozhodně poslední jízda, už se těším na Silvestr Express.”

mirko zajko vlakfest

Miroslav Zajko

„3x som už bol v Albertovom vlaku, a vždy po návrate som si povedal, že znovu nepôjdem – z obavy, že tak skvelý zážitok sa predsa nedá zopakovať! Netuším ako, ale kolektívu organizátorov sa to zatiaľ vždy podarilo. Tá všadeprítomná človečina vás obalí ako náruč milovanej osoby a vykúzli úsmev na perách vždy, keď nad ránom zaspávate do pokojného klapotu koľajníc... A že pri tom ešte objavíte kúsok neznámeho sveta, je len príjemný bonus.”

Silvestr Express

josef prokes vlakfest

Josef Prokeš

"Vždycky jsem se chtěl podívat do Černobylu, takže když se naskytla příležitost jet tam vlakem a navíc s Albertem, neváhal jsem. Cesta vlakem byla jedna z nejlepších částí - spousta srandy, zpěvu i ukrajinské vodky zapůsobila i na místní průvodčí a cestující, kteří se k nám postupem cesty přidávali. Organizace byla na jedničku a určitě bych jel znova."

gabriela veghova vlakfest

Gabriela Véghová

„Silvester bol super v tom, že sme za pár dní videli nielen tie najznámejšie pamiatky Moskvy a Petrohradu, ale aj množstvo neuveriteľne bizarných miest, kam by sme sa za normálnych okolností asi nevybrali, ale mali o to čarovnejšiu atmosféru. Nočný ruský vlak, hra s ozaj podareným príbehom, prevážanie sa v kufri auta a súkromný koncert v schátranom továrenskom komplexe boli už len ako bonus."

martin betak vlakfest

Martin Beták

„Pod vedením Alberta sme uvideli nielen ikonické pamiatky, ale aj končatiny a stavby, kde by sa bežný turista-cestovateľ sám nevydal. Keď počas naparovanie v tradičnej ruskej saune desiatky kilometrov od civilizácie čakáte, kým vám dobrodušný majiteľ sauny dofúka koleso na ledva pojazdnej Lade, ktorú ste pred tým kúpili za pár tisíc rubľov od veľmi milého Čečenca, aby ste sa dostali naspať do civilizácie, naozaj oceníte tento novodobý koncept zážitkového cestovania."

dalibor jelinek vlakfest

Dalibor Jelínek

„Cestování vlakem má svou specifickou atmosféru. Cestování vlakem s partou lidí na stejné vlně, kteří s tebou hrají na vše, co přijde pod ruku, až do svítání, má atmosféru ještě o něco silnější. Tak silnou, že se nakonec přidá i průvodčí a dva okolní vagóny. Minimálně na Ukrajině to tak funguje. Doufám, že s touhle partou dobrodruhů zjistím, jestli to tak funguje všude na světě."

veronika pourova vlakfest

Veronika Pourová

"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"

kristof janecek vlakfest

Krištof Janeček

"Výjezd na Ukrajinu a do Černobylu byl skvělý. Mám z něj spoustu zážitků - hledali jsme zemljanku v karpatských horách, pařili ve vlastním vagonu a spali přímo v černobylské zóně. Získal jsem tam i spoustu nových kamarádů. Akce s Albertem můžu vřele doporučit všem, které nebaví jet někam nudně s cestovkou, ale hledají něco zajímavějšího."

ŽiWELL Express

ladislav zibura vlakfest

Ladislav Zibura

„ŽiWELL byl vpravdě živelný zážitek – ovšem s klidným spánkem na vlakových lůžkách, dostatkem místa i záchodů pro všechny a výborným jídlem. Atmosféra společné cesty stmeluje lidi a já nepamatuji, že bych někdy na festivalu potkal lepší partu. ŽiWELL je parádní kombinací výletu, dobrodružství, koncertů a příjemného popíjení na vlakovém baru s fajn lidmi."

miky skoda

Miky Škoda

„Je to jedna z těch akcí, u kterých víte, že bude stát za to, i když ani neznáte program. Už jenom způsob komunikace napovídá, že tam v první řadě potkáte lidi, co si na nic nehrajou. A přesně to se vyplnilo. Organizátoři jsou skvěle semknutá parta lidí, se kterými jste hned kamarádi, a podle toho vypadá atmosféra na celém festivalu. Pro bručouny se tam moc místa nenajde."

monika kubatova

Monika Kubátová

„Kombinace vlaku, cestovatelských přednášek, koncertů a piva? To přeci nemůže být špatné! Program byl skvěle promyšlený, každý si přišel na své. Od sbírání inspirací na cesty, zpívání, poslechu hudby, popíjení až po mírné filozofování o životě s ostatními. Sešlo se zde nespočet skvělých lidí, kteří si měli co předat, a vznikla jedna velká parta. Už se těším na další ročník!"