Jedu poprvé!

Užij si hudební a cestovatelské akce na kolejích

Cesty s námi jsou ideální pro každého, kdo má dobrodružné srdce, chce objevovat místa neznámá a neprofláknutá, nevadí mu improvizace za pochodu, přežije občasné nepohodlí a je vřelý k lidem známým i neznámým.

Uznáváme, že naše výlety nejsou pro každého. Nejsou omezeny věkem, spíše povahou – otevřeně říkáme, že na palubě chceme pohodáře. A kdo s námi jednou vyrazí, toho už ve vlaku potkáváme pravidelně. I když občas dopředu ani nevíš, jaký bude program, vždy to stojí za to.

Jak probíhá cesta

Každou destinaci a cestu pečlivě zkoumáme a hledáme, co zajímavého vidět, dělat, zkusit, navštívit a zažít. Dostaneš od nás průvodce s tipy, ale už je na tobě, jak si zorganizuješ den, kde, jak a s kým ho strávíš. Nebudeme se ti starat o program 24 hodin – nejsme cestovka, jsme dopravní společnost a kupuješ si u nás jízdenku, ne zájezd.  

Zpravidla máme připravené i kratochvíle do vlaku, většinou různé seznamovací a celovlakové hry nebo promítání filmů. Už jsme měli i masážní workshop nebo výrobu barefoot obuvi. Veškerý program je dobrovolný a můžeš se zapojovat, do čeho chceš.

jedu s vámi

Jak to u nás vypadá

Na delší výlety jezdíme se spacími lůžkovými a lehátkovými vozy, kde máš po celou dobu své místečko v kupé. Po 23. hodině je v těchto vozech noční klid, fakt se u nás spí. Pro ty, kteří mají v noci dlouhou chvíli, je tu koncertní vůz s barem, kde si zazpíváš nebo zafilozofuješ o životě nad pivem nebo vínem (tvrdý alkohol nevedeme). Pokud tě zajímá, jak jednotlivé vagóny vypadají, mrkni na stránku Naše vagóny.

Punk našich cest nespočívá jen v cestovatelském dobrodružství, ale taky v tom, že naše vagonky mají své kouzlo a občas i svou hlavu. A tak se setkáváme s nečekanými situacemi i během samotné cesty vlakem. Třeba máme zpoždění, které nedokážeme ovlivnit. Třeba během toho zpoždění stojíme na stanici, kde nemůžeme konat potřebu rovnou na koleje a máme zamknuté záchody. Třeba se naše snaha topit setká s tím, že vagonek neposlechne a nepřitopí. Nebo naopak přitopí stylem, že si na radiátorech můžete přihřát večeři. I když za ta léta náš vlak známe a máme ho rádi (#zkurvenývlaky), ne vždy jde problém (hned) vyřešit. Pokud s námi jedeš poprvé, hodí se na to upozornit. A ti co s námi jezdí častěji, mají náš vlak rádi stejně jako my!

Co se ještě hodí vědět?

JEDNOTLIVEC, PARTA
I RODINKA

Naše akce si moc pochvalují jednotlivci, protože se rychle skamarádí.

Pro samostatně cestující nováčky máme vyhrazená kupé za účelem seznámení a pro sólo cestovatelky dámská kupé.

Rodiny nebo party kamarádů si můžou se slevou rezervovat celé kupé.

VĚKOVÉ (NE)OMEZENÍ

Nejmladšímu účastníkovi naší akce bylo pár měsíců, nejstaršímu přes 85 let.

Pokud máš mladého ducha a vylezeš tři schody do vlaku (nebo tě někdo vynese), můžeš jet.

A pokud máš obavy, že nevylezeš na horní lehátko, napiš při objednávce do poznámky, že chceš spát dole.

DĚTI A JINÍ MAZLÍČCI

Pokud neuvádíme jinak, jsou naše akce vhodné pro děti všeho věku. Jen počítej s tím, že stráví nějaký čas ve vlaku, kde je trochu hlučněji.

Na vybrané akce po domluvě bereme zdarma i klidná a společenská zvířata, která při dlouhých cestách neudělají všude louže. O případnou dokumentaci do zahraničí už se ale staráš ty.

CO S SEBOU

Nutné věci uvádíme u každé akce. Cokoliv tam není, je navíc.

Ber si toho co nejmíň, ať v kupé nezabírají víc místa batohy než lidi. Čím menší batoh (ne kufr!), tím lépe. Oblečení vybírej pohodlné, s ohledem na destinaci a předpověď počasí.

Mysli taky na to, že ve spacích vozech nejsou zásuvky a na dobití telefonu potřebuješ powerbanku.

OSOBNÍ HYGIENA

Počítej s tím, že na všech akcích můžeš být 2–3 dny bez sprchy.

Na delších akcích tě v létě nasměrujeme k čisté řece nebo lomu, do sprch v kempech, aquaparku nebo na koupaliště.

JÍDLO A PITNÝ REŽIM

Na každé akci máme bar s tekutým občerstvením: ráno kávu a čaj, přes den pivo, víno a vodu, v zimě třeba i svařák.

Na delší akce bereme navíc jídelní vůz. Ale to ti vše před akcí povíme.

Co o nás říkají účastníci

vlak moldavsko podnestri vlakfest
Jana Žižlavská
„S VlakFestem jsem měla tu čest prožít už více akcí a opravdu ráda se s ním na koleje vracím. Je to díky jedinečné atmosféře a taky díky lidem, ať už organizátorům nebo účastníkům, kteří jsou stejně naladění. Nejen tou dobrou náladou, ale i hudebně. Večery v koncertním vagóně jsou legendární. A to, že vznikají nová přátelství, o tom ani nemluvím. Vždyť co spojí víc, než společná cesta.  Už se těším, kam vyrazíme příště. Pojeďte!”
moldavsko podnestri vlakfest
Ladislav Zibura
„ŽiWELL byl vpravdě živelný zážitek – ovšem s klidným spánkem na vlakových lůžkách, dostatkem místa i záchodů pro všechny a výborným jídlem. Atmosféra společné cesty stmeluje lidi a já nepamatuji, že bych někdy na festivalu potkal lepší partu. ŽiWELL je parádní kombinací výletu, dobrodružství, koncertů a příjemného popíjení na vlakovém baru s fajn lidmi."
bendery podnestri vlakfest
Miroslav Zajko
„3x som už bol v Albertovom vlaku, a vždy po návrate som si povedal, že znovu nepôjdem – z obavy, že tak skvelý zážitok sa predsa nedá zopakovať! Netuším ako, ale kolektívu organizátorov sa to zatiaľ vždy podarilo. Tá všadeprítomná človečina vás obalí ako náruč milovanej osoby a vykúzli úsmev na perách vždy, keď nad ránom zaspávate do pokojného klapotu koľajníc... A že pri tom ešte objavíte kúsok neznámeho sveta, je len príjemný bonus.”
vlak moldavsko podnestri vlakfest
Dominik Dukovský
„Moje první vlaková akce ŽiWELL Express byla parádní, vzniklo tolik kamarádských pout, zpřetrhalo se tolik kytarových strun, že nejenže na ni dodnes rád vzpomínám, ale zúčastnil jsem se i dalších. Na každé akci vzniká nové dobrodružství, něco, co zkrátka neomrzí a co vás vždy zahřeje na duši, když si třeba po nějaké době prohlížíte fotky."
moldavsko podnestri vlakfest
Markéta Machová
„S VlakFestem jsem se poprvé potkala na tuzemské alternativě Sarajevo expressu. Na akci jsem tehdy vyrazila sama a natolik jsem si ji i s novými lidmi zamilovala, že jsem od té doby byla na několika dalších (ŽiWELL Express, Silvestr Express, Vlak do neznáma, ….) a určitě pojedu znovu! Jedná se vždy o jedinečnou jízdu – pohodová atmosféra, zpěv, spaní ve vlaku, sauna, spousta nových zážitků a kamarádů."
bendery podnestri vlakfest
Martin Beták
„Pod vedením Alberta sme uvideli nielen ikonické pamiatky, ale aj končatiny a stavby, kde by sa bežný turista-cestovateľ sám nevydal. Keď počas naparovanie v tradičnej ruskej saune desiatky kilometrov od civilizácie čakáte, kým vám dobrodušný majiteľ sauny dofúka koleso na ledva pojazdnej Lade, ktorú ste pred tým kúpili za pár tisíc rubľov od veľmi milého Čečenca, aby ste sa dostali naspať do civilizácie, naozaj oceníte tento novodobý koncept zážitkového cestovania."
TO CHCI TAKY ZAŽÍT

Kdo tě poveze

Jsme soukromý vlak, který provozuje společnost Gepard Express. Představ si ho jako dobrodružného železničního dopravce, který se rád toulá po kolejích světa. Jako skupinka nadšenců organizujeme vlakové výlety po Česku i v zahraničí, od krátkých večerních jízd kolem Prahy a Brna, po týdenní výpravu do Bosny nebo Moldavska.

Jako Gepard Express máme veškerá potřebná povolení a personál pro provoz na zdejší železnici. Pokud se vydáváme do zahraničí, obvykle spolupracujeme s podobně smýšlejícími dopravci na jejich území.

Jak je možné, že si můžeme jen tak jezdit, kam chceme?

Tak to úplně není. ;) Tým zkušených lidí se vždy snaží najít prostor mezi existujícími spoji tak, abychom si dokázali dopřát nutnou dávku našeho vlakového punku na kolejích. Proto někdy není možné zajistit veškeré potřeby a přání na cestách, protože jízdě brání nějaký jiný vláček. Taky se musíme řídit zákony a předpisy – těmi vás ale zatěžovat nebudeme a radši vám dáme rovnou toho vlakového punku ochutnat.

Pár fotek k dobru