O VlakFestu

Jsme skupina nadšenců z Brna, která se dala dohromady kolem dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka na začátku roku 2019 kvůli organizaci hudebně-cestovatelského festivalu ve vlaku ŽiWELL Express. Festival je nyní již zavedenou akcí, letos chystáme 3. ročník. Čtyři dny jezdíme vlakem po Česku a Slovensku a účastníci se opět mohou těšit na zhruba dvanáctku cestovatelských přednášek a stejný počet koncertů.

Kromě festivalu pořádáme pravidelné silvestrovské výpravy na Ukrajinu, kdy navštěvujeme hory v okolí Koločavy, města jako Kyjev, Oděsa nebo Charkov, jeden den trávíme v černobylské zóně a silvestrovskou noc pak ve vlaku. V budoucnu bychom chtěli jet do Běloruska.

V roce 2020 jsme uspořádali několik samostatných akcí. Mezi nimi například PostCorona Express, víkendový výlet, jehož součástí bylo položení našich dvou vlastních vagónů na koleje, případně týdenní výlet Česká Bosna, který byl náhradou za zrušenou výpravu do Bosny a Hercegoviny. Přes léto jsme v Praze provozovali pojízdnou hudební klubovnu ve vlaku.

V roce 2021 bychom kromě náhrady loňských zrušených akcí jako VlakFest pod parou, Sarajevo Express nebo Cestovatelský vlakotábor chtěli pořádat menší výlety po Česku. Výhledově se chystáme vypravit drezínu do Íránu a vyrazit trolejbusem na cestu kolem světa.

Formálně a legislativně jsme zaštítěni dopravní společností Gepard Express, SE, která má licenci na provoz železniční dopravy v Česku, Slovensku a Maďarsku. Při cestování do jiných zemí spolupracujeme s tamějšími dopravci.

Momentálně vlastníme dva lehátkové vozy, jeden sedačkový vůz sloužící jako pojízdná klubovna, velkoprostorový koncertní vůz a saunový vagón. Všechny si vlastními silami opravujeme s pomocí řady dobrovolníků.

Vagóny pronajímáme na soukromé akce jako narozeninové oslavy, svatby nebo výlety. Jsme schopni jet prakticky odkudkoliv kamkoliv, na přání zajistíme různé typy vagónů a zvládneme se postarat i o stovky účastníků.

Aktuality o našich akcích a plánech zveřejňujeme na naší facebookové stránce.

vlakfest lehatkove vozy lokomotiva prasatko

Napsali o nás

vlakfest lehatkove vozy lokomotiva prasatko

Pro média

Fotky ke stažení

Fotky z jednotlivých akcí a oprav vagónů najdete v albu na Google.

U každé fotky je uvedený název akce. Můžete je volně používat u článků, jen prosíme o uvedení autora: Martin Zavadil pro VlakFest.

Tiskové zprávy

Kontakt pro média

Markéta Bartoníčková

Marketing a PR

info@vlakfest.cz

+420 728 014 956