O VlakFestu

vlakfest lehatkove vozy lokomotiva prasatko

Jsme skupina nadšenců z Brna, která která podlehla kouzlu pravidelného staccatu kol o dilatační spáry, šarmu naštvaných průvodčích, teplému pivu a okýnkům, co se nedají zavřít (nebo otevřít).

Dali jsme se dohromady na začátku roku 2019 kolem dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka kvůli organizaci hudebně-cestovatelského festivalu ve vlaku ŽiWELL Express. Festival je nyní již zavedenou akcí, kdy čtyři dny jezdíme vlakem po Česku a Slovensku a účastníci se opět mohou těšit na zhruba dvanáctku cestovatelských přednášek a stejný počet koncertů.

Kromě festivalu pořádáme pravidelné silvestrovské výpravy na Ukrajinu, kdy navštěvujeme hory v okolí Koločavy, města jako Kyjev, Oděsa nebo Charkov, jeden den trávíme v černobylské zóně a silvestrovskou noc pak ve vlaku. V budoucnu bychom chtěli jet do Běloruska.

V roce 2020 jsme uspořádali několik samostatných akcí. Mezi nimi například PostCorona Express, víkendový výlet, jehož součástí bylo položení našich dvou vlastních vagónů na koleje, případně týdenní výlet Česká Bosna, který byl náhradou za zrušenou výpravu do Bosny a Hercegoviny. Přes léto jsme v Praze provozovali pojízdnou hudební klubovnu ve vlaku.

V roce 2021 jsme se věnovali přestavbě vagónů, máme například unikátní saunový vagón. Spolu s partnery dopravili azylový vlak na Moravu do obcí postižených tornádem a vypravili 3. ročník festivalu ŽiWELL Express.

vlakfest pronajem vlaku na svatbu

Plány do budoucna

V roce 2021 bychom kromě náhrady loňských zrušených akcí jako VlakFest pod parou, Sarajevo Express nebo Cestovatelský vlakotábor chtěli pořádat menší výlety po Česku. Výhledově se chystáme vypravit drezínu do Íránu, uspořádat festival v Súdánu a vyrazit trolejbusem na cestu kolem světa.

Formálně a legislativně jsme zaštítěni dopravní společností Gepard Express, SE, která má licenci na provoz železniční dopravy v Česku, Slovensku a Maďarsku. Při cestování do jiných zemí spolupracujeme s tamějšími dopravci.

Aktuality o našich akcích a plánech zveřejňujeme na naší facebookové stránce.

Naše vlastní vagóny

Momentálně vlastníme 2 lehátkové vozy, 4 lůžkové, jeden sedačkový vůz sloužící jako pojízdná klubovna, velkoprostorový koncertní vůz, velkoprostorový přednáškový vůz a saunový vagón. Všechny si vlastními silami opravujeme s pomocí řady dobrovolníků.

Vagóny pronajímáme na soukromé akce jako narozeninové oslavy, svatby nebo výlety. Jsme schopni jet prakticky odkudkoliv kamkoliv, na přání zajistíme různé typy vagónů a zvládneme se postarat i o stovky účastníků.

Organizátorský tým

albert fikacek

Albert Fikáček

"Neumím psát a špatně čtu, zato umím dobře přetvářet bláznivé myšlenky v realitu: Expedition Club, Expediční Klubovna, moderní energetické systémy, VlakFest nebo StalkerFest."

honza poboril

Honza Pobořil

"Jsem vývojář na volné noze, kterého baví organizace akcí. Vlak je pro mě coworking s mizernou WiFi a proměnlivým výhledem z okna."

marketa bartonickova

Markét Bartoníčková

"Čtu, cestuju, živím se marketingem. Podporuju neotřelé myšlenky a bláznivé nápady. Tvrdím, že cesta vlakem na východ je vždycky dobrý nápad.”

matus horvath

Matúš Horváth

"Spoluorganizátor akcií, festivalov, plesov a detských nápadov, pracujúci študent, srdcom dobrodruh. Inak som v pohode. Vážne."

zdenda prochazka

Zdenda Procházka

"Jsem včelař samouk, slévárenský simulant a součást týmu, která v nejlepším případě není moc vidět. Rád se podílím na aktivitách, které činí radost ostatním."

ludmila vojtovicova

Lůďa Vojtovičová

"Umělkyně - praktik, co na ekonomické výšce prokreslila každou přednášku, cestovatelský nadšenec, občasný šachista a člověk, co rád tvoří s lidmi pro lidi.”

radim simik

Radim Šimík

"Žiju hudbou, divadlem a filmem! Jsem spontánní dobrodruh, který miluje nové výzvy, lidi a humor."

pridej se

Leni Neveselá

"Miluju výhledy,  vodu ve všech skupenstvích, smysluplné rozhovory, tanec a dobré lidi. Neustále v pohybu. Prostě energetická střela. Málo spím, zato těch zážitků..."

barbora olivova

Bára Olivová

“Bioložka, houslistka, vášnivá zpěvačka sprostonárodních písní a neunavitelná vypravěčka příběhů. Ale hlavně malé/velké dítě zvědavé na každý kout světa. Vše v jednom blonďatém balení.”

jakub venglar

Kuba Venglář

“Prý tu mám napsat, že mám spoustu zkušeností s výlety do neznáma, aby se lidi nebáli s námi jet. Když zrovna nebloudím, vyprávím o průšvizích i krásách, co čekají v místech, kde se noha průměrného turisty málokdy otiskne.”

irina hvezdova

Ira Hvezdova

"Myslím si, že život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech. A jedny z těch nejvíce dechberoucích okamžiků se mi staly ve vlacích."

kata horackova vlakfest

Káťa Horáčková

"Jsem Montessori pedagožka. Celkem dost tvořivá a občas nezdvořilá. Ráda se nechávám unášet... vodou, vlakem, koly, jídlem i hudbou."

vlakfest lehatkove vozy lokomotiva prasatko

Pro média

Kontakt pro média

Markéta Bartoníčková

info@vlakfest.cz
+420 728 014 956

Fotky ke stažení

Fotky z jednotlivých akcí a oprav vagónů najdete v albu na Google.

U každé fotky je uvedený název akce. Můžete je volně používat u článků, jen prosíme o uvedení autora: Martin Zavadil pro VlakFest.

Tiskové zprávy

Napsali o nás

Generální partner VlakFestu

interexpert logo vlakfest