Maroko: rychlovlak i karavana

Lockdown bude dlouhý, co takhle si zajet na konci února do Maroka? Projedeme se rychlovlakem, zajezdíme si na velbloudovi, sjedeme dunu, vykoupeme se v moři...

Celou výpravu organizuje Albert Fikáček, který k ní říká: "V zemi jsem byl poprvé jako 17letý smrad před 15 lety a pak tam před 10 začal vozit a trápit účastníky Expedičky ve staré rozbité dodávce, když ještě byly letenky drahé. Do země ale začala jezdit spousta turistů, tak jsem přestal jezdit já. Teď tam ale nejsou."

Marocké království, ač značně ovlivněno Evropou, je jednou z nejpozoruhodnějších zemí. Klid pouště kontrastuje s ruchem tržnic a bída venkova zase s přepychem rychlovlaků. Velké kontrasty jsou tu i mezi lidmi. A všechno si to tam pojedeme užít 18. 2.–1. 3. 2021.

Na co se můžeš těšit

vlak maroko
Vlak
Projedeme se jediným africkým rychlovlakem rychlostí 320 km/h z Casablancy do Tangeru.
mešita casablanca
Casablanca
Prohlédneme si druhou největší mešitu na světě a město Casablanca.
marrakéš náměstí
Marrákeš
V Marrákeši navštívíme koželužny, výborně se najíme a ulovíme co nejpodivnější suvenýry.
velbloudi maroko
Poušť
Uděláme si soukromou karavanu, projedeme se na velbloudech a vylezeme na nejvyšší dunu.
jídlo olivy maroko tržiště
Marocké jídlo
Vykoupíme marrákešská tržiště a ochutnáme žraločí steaky.
marrakéš palác
Arabská kultura
Objevíme kulturu starých městeček a kaseb a projedeme berberské vesnice v Atlasu.
Program
18. 2. – 1. 3. 2021

1. den – Odjezd z Brna

Večer se sejdeme v Brně a vyrazíme společně na letiště.

2. den – První polibky Afriky
Přiletíme do města, kde staletí končívaly karavany, a vytvoříme si zásoby na místních trzích. Poté vyrazíme serpentýnama Atlasu směrem poušť. Přespíme v berberské vesnici poblíž Ait Hadou.

3. den – Staré kasby
Prohlédneme si kasbu v Ait Hadou, filmová studia v Ouarzazate i pár dalších zajímavostí po cestě. Večer dorazíme do blízkosti největších písečných dun v Maroku, kde přespíme.

4. den – Naše malá karavanka
Vezmeme si pár velbloudů a vyrazíme k nejvyšší duně. Pochodíme po okolí, navštívíme rozpadlou vesnici a přespíme ve stanech a uděláme si táborák.

5. den – Zpátky na Atlas
Doplníme zásoby v Rissany a vyrazíme do nízkého Atlasu. Přespíme v náhodné vesnici. A nebojte, vyberu tu nejhorší cestu.

6. den – Vodopády jak sviňa
Prohlédneme si vodopády, kdo chce, se může vykoupat, skočíme za kámošem holičem, aby nás upravil, a pak se vydáme do jeskyně v horách.

7. den – Cesta k moři
Z berberských kopců se spustíme dolů a započneme cestu směrem k moři. Zřejmě přespíme v Marrákeši a doplníme zásoby.

8. den – Moře
Otužilci se vykoupou, my ostatní si dáme žraločí steaky, užijeme si velmi staré město As-Sawíra a zkusíme po odlivu dojít pěšky na ostrov. Navštívíme také chatrč Albertova oblíbeného bezdomovce.

9. den – Jízda rychlovlakem
Vyrazíme vlakem do Casablanky a potom rychlovakem do Tangeru, což je brána do Evropy. Tam si dáme mátový čaj a půjdem spát.

10. den – Druhá největší mešita na světě
Cestou domů si prohlídneme druhou největší mešitu na světě a město Casablanca.

11. den – Rozloučení
Poslední den strávíme v klikatých uličkách Marrákeše, kde si prohlédneme koželužny, výborně se najíme a zkusíme ulovit co nejpodivnější suvenýry :-)

12. den – Návrat domů
Se smíšenými pocity nadšení z výletu a údivem nad tím co se doma děje se vrátíme tam kam patříme :-)
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Ubytování bude kolísavé kvality. Většinou v hostýlcích a kasbách, ale občas i v berberském stanu. Určitě je s sebou potřeba spacák pro všechny případy.

STRAVOVÁNÍ

Stravu si každý loví/zajišťuje sám. Většinou si společně necháme něco u místních uvařit, nebo individálně vezmeme útokem tržnici. Velbloudí steak nedoporučuju.

VÝBAVA

Potřebuješ spacák, čelovku, teplé oblečení do Atlasu, pas a řidičák, PCR test a covid pojištění, kreditku nebo eura a hlavně nadšení pro nového zážitky.

Cena výletu

11 927 Kč

Základní cena včetně letenky

13 927 Kč

Cena včetně letenky a příspěvku na stavbu saunového vagónu

CO JE V CENĚ
CO NENÍ V CENĚ

V ceně jsou letenky, ale není v ní doprava na letiště, kterou si zařídíme po vzájemné domluvě vlastními auty.

V případě zrušení akce z důvodu zavření hranic nebo zrušení letu, nese účastník spoluriziko do výše 1800 Kč. Zbytek rizika nese organizátor. Jedná se o nevratné peníze za ubytování, letenky, jízdenky na rychlovlak nebo pronájem auta.

Pojeď s námi
Výpravu na rok 2022 teprve připravujeme. Vyrazíme pravděpodobně někdy v březnu. O vypsání akce a přesném datu budeme informovat na našem Facebooku.

Pokud máš nějaký dotaz, napiš na info@vlakfest.cz nebo rovnou zavolej Albertovi na číslo 608 828 666.