Jarní jízda do pohraničí

Původní nevalentýnskou jízdu přesouváme na atraktivnější datum na konci března, konkrétně 25.–28. března. Kromě lepšího počasí a jarních teplot zůstává celý program výletu stejný.

Vyrážíme v pátek 25. března v podvečer vlastním vlakem z Prahy směr Beskydy. V sobotu tě čeká výletování po horách v okolí česko-slovensko-polského Trojmezí a Jablunkovského průsmyku.

V neděli se můžeš dál věnovat kopcům nebo vyrazit na průzkum krásného souměstí Českého Těšína a polského Ciezsyna. Na závěr máme zařízenou návštěvu těšínského bazénu, ať se před návratem domů trochu očistíš.

Vrátíme tě v pondělí nad ránem do Prahy, kde se podle potřeby dospíš ve vlaku a pak vyrazíš svěží rovnou do práce.

Spát budeme celou dobu ve vlaku v lehátkových kupé. Ve spacích vozech je po 23. hodině noční klid a kdo se chce veselit, má na to vyhrazený velkoprostorový vagón.

Ani cestou nebo po večerech se ve vlaku nebudeš nudit. Těš se na kulturní program v podobě koncertu, stand-upu nebo promítání filmu.

Pro koho je akce určená

Naše výpravy jsou plánovány pro pohodové lidi, snílky a dobrodruhy, co neřeší kraviny. I když si rádi dáme nějaké to pivko, vždy se umíme slušně chovat a nechceme ve vlaku ožraly. Po předchozích zkušenostech jsme se rozhodli na našich akcích zakázat tvrdý alkohol.

Naopak vítáme lidi, co se nebojí trochy cestovatelského punku, rádi načnou zajímavé téma nebo se chopí hudebního nástroje a rozezní vagón písní. I pokud jsi introvert, tak to s námi určitě zvládneš, bude vás tam víc. Zkrátka stačí, že jsi sympaťák či sympaťanda.

Důležité upozornění

Dodržujeme aktuální platná opatření proti čínské chřipce.

Na co se můžeš těšit

vlak silvestr vlakfest
Vlastní vlak
Jedeme vlastním vlakem vypraveným jen pro nás, kde máš po celou dobu své místo na lehátku v kupé a kde se bavíš s ostatními cestovateli ve společném velkoprostorovém vagónu. Ve vlaku zajistíme pivo, nealko nápoje a drobné občerstvení.
kosice silvestr vlakfest
Beskydská příroda
Užiješ si výlety do beskydských kopců v okolí Jablunskovského průsmyku a česko-slovensko-polského Trojmezí, koštování zelňaček na chatách a obdivování zimní přírody na dálném severovýchodě.
hory slovensky kras tatry silvestr vlakfest
Pohraniční města
Český Těšín a polský Cieszyn: Dvě města dlouho rozdělená hranicí komunistických zemí mohou nabídnout řadu kulturních památek i podniků s místní kuchyní. A to vše co bys kamenem přes řeku Olzu dohodil/a.
Program a jízdní řád

25.–28. března 2022

Pátek 25. března 2022

Sobota 26. března 2022

Neděle 27. března 2022

Pondělí 28. března 2022

Co s sebou

Co na naše akce říkají účastníci

marketa machova vlakfest
Markéta Machová
„S VlakFestem jsem se poprvé potkala na tuzemské alternativě Sarajevo expressu. Na akci jsem tehdy vyrazila sama a natolik jsem si ji i s novými lidmi zamilovala, že jsem od té doby byla na několika dalších (ŽiWELL Express, Silvestr Express, Vlak do neznáma, ….) a určitě pojedu znovu! Jedná se vždy o jedinečnou jízdu – pohodová atmosféra, zpěv, spaní ve vlaku, sauna, spousta nových zážitků a kamarádů."
dominik dukovsky vlakfest
Dominik Dukovský
„Moje první vlaková akce ŽiWELL Express byla parádní, vzniklo tolik kamarádských pout, zpřetrhalo tolik kytarových strun, že nejenže na ni dodnes rád vzpomínám, ale zúčastnil jsem se i dalších, kupříkladu Silvestru na Ukrajině a Sarajevo Expressu. Na každé akci vzniká nové dobrodružství, něco, co zkrátka neomrzí a co vás vždy zahřeje na duši, když si třeba po nějaké době prohlížíte fotky z dané akce."
Jana Žižlavská vlakfest
Jana Žižlavská
„S VlakFestem jsem měla tu čest prožít už více akcí a opravdu ráda se s ním na koleje vracím. Je to díky jedinečné atmosféře a taky díky lidem, ať už organizátorům nebo účastníkům, kteří jsou stejně naladění. Nejen tou dobrou náladou, ale i hudebně. Večery v koncertním vagóně jsou legendární. A to, že vznikají nová přátelství, o tom ani nemluvím. Vždyť co spojí víc, než společná cesta.  Už se těším, kam vyrazíme příště. Pojeďte!”
Cena jízdenek

Cena jízdenek závisí na tom, s kolika spolucestovateli chceš být v kupé:

2 490 Kč

Lehátko v kupé pro 6

3 690 Kč

Lehátko v kupé pro 4

13 690 Kč

Celé lehátkové kupé pro max. 6

REZERVUJ SI SE SLEVOU CELÉ KUPÉ
Pokud si rezervuješ celé kupé, máš ho levnější a je na tobě, kolik spolunocležníků si k sobě vezmeš. Samozřejmě ale maximálně tolik, kolik je v kupé lehátek :)

JAK KUPÉ VYPADAJÍ
Chceš mít lepší představu, jak lehátková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde jsou fotky.

Co je v ceně
Pojeď s námi
Akce byla zrušená. Potkáme se někdy příště.