Obchodní a přepravní podmínky VlakFest.cz
(v lidské řeči)

Zakoupením jízdenky souhlasíte s těmito přepravními podmínkami a slibujete, že budete respektovat pokyny personálu na palubě vlaku. Vězte, že pokyny mají vždy svůj důvod a jsou vydávány ve prospěch vás, všech ostatních cestujících a všeobecné pohody či bezpečnosti ve vlaku.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

VlakFest.cz je projektem společnosti Gepard Express, SE. Tento projekt slouží zaměstnancům a akcionářům jako koníček a způsob, jak kvalitně prožít osobní stránku našich životů.

Vlaky projektu VlakFest jsou proto neveřejné. Přihlásit se může kdokoliv, ale každému nemusí být umožněno si lístek zakoupit. Například v návaznosti na předchozí negativní zkušenosti. Protože vlaky tohoto projektu negenerují zisk a posádka je často neplacená, je o to důležitější, abychom měli takové cestující, které je radost vozit a i pro posádku vlaku to byl příjemný zážitek.

KOHO VOZÍME RÁDI A NA KOHO SE TĚŠÍME

Lidé, kteří plánují, organizují a realizují naše akce, tíhnou k pohodářům, hudebníkům, dobrodruhům a jim podobným. Proto jsou všichni takovíto lidé vítání s otevřenou náručí. Popravdě, vůbec si nepřipouštíme, že by někdo z těchto lidí nevěděl, k čemu je na záchodě štětka, či měl tendenci něco házet z okna, tedy krom milých pohledů.

TVRDÝ ALKOHOL – U NÁS NE

Samozřejmě že kromě dobrého čaje, pivka, džusu a vína máme rádi i trochu pálenky nebo místní horilky. Bohužel ale malé procento lidí dostalo pocit, že by se měli k nám na akce chodit nezřízeně opít a alkohol pro ně byl přednější než cestování samotné. Jediné, co je spolehlivě odradilo, byl zákaz tvrdého alkoholu. I když zákaz dopadá na všechny, většina cestujících ho pochopí, protože se tím zvýší celková pohoda ve vlaku.

CIGARETY VE VLAKU TAKY NE

Všechny naše vlaky jsou celé nekuřácké a platí to i pro kouření z okna. Pokud někoho přistihneme při kouření ve vlaku, má doživotní zákaz účasti na našich akcích. Ve většině zemí, kam jezdíme, platí zákaz kouření i na nástupištích. Vždy vás na to upozorní personál vlaku a v případě neuposlechnutí jdou pokuty na vaši hlavu.

LÁSKU SI NEVYNUTÍŠ, tedy alespoň v našem vlaku ne

Byl to sice ojedinělý případ, ale stalo se nám, že chlapci neopětovala dívka jeho city. Chlapec to nechtěl chápat a všemožně ji vyrušoval, třeba když se snažila usnout. Za všechny organizátory a cestující je toto nepřípustné a v obdobných případech je neposlušný cestující okamžité vykázán z vlaku a hrozí mu doživotní zákaz účasti na našich akcích!

JAK JE TO S JÍZDNÍM ŘÁDEM

Jízdní řád je orientační a může se měnit nebo může být vlak opožděn. Řiďte se proto pokyny v průvodci nebo od organizátorů, ne jízdním řádem. Například je potřeba přijít na čas srazu, nikoliv odjezdu, protože velké množství lidí většinou za minutu do vlaku nastoupit nestihne.

JAK JE TO SE ZRUŠENÍM AKCE NEBO STORNOVÁNÍM JÍZDENKY

Akce rušíme pouze v extrémních případech. Například když vypukne světová pandemie nebo se na akci pro 150 lidí přihlásí 2 lidé. Jak jsme ukázali při Silvestru 2022, raději něco proděláme, než vás zklamat, a toho se budeme držet.

U velkých akcích, kde to máme uvedené, můžete zrušit jízdenku nejpozději 30 dní před odjezdem. V takovém případě vám vrátíme celou částku nazpět. Pozdějí už bohužel stornování jízdenky nemůžeme akceptovat, nebyli bychom totiž nikdy schopni naplnit žádný vlak. Jízdenku však můžete komukoliv prodat.

JAK JE TO S REKLAMACEMI

Každá dobře míněná stížnost je pro nás velkou inspirací a podnětem dělat věci lépe. Na druhou stranu se může stát, že se něco pokazí v průběhu samotné akce. Něco, co nejsme schopni předem ovlivnit. Např. když se pokazí topení, je to malér, ale vždy najdeme nějaké řešení, abychom nezmrzli. Nezapomeňte, vždy jsme v tom s vámi. Každopádně všechny naše vagónky splňují přísná pravidla legislativy a děláme vše proto, abyste se s námi cítili dobře.

Jinými slovy – standardně v případě nespokojenosti po akci peníze nevracíme, ale pokud byste utrpěli opravdu velkou újmu, ozvěte se, budeme se snažit vám vyjít vstříc.

PŘIPRAVUJEME