Prodloužený víkend v Krakově

PŘIPRAVUJEME

Vydej se s námi vlastním vlakem na prodloužený víkend do Krakova 27.–30. října 2022. V pátek je státní svátek a navíc jsou podzimní prádzniny, takže nebudeš potřebovat ani den dovolené.

Ve čtvrtek večer vyrazíme z Prahy lehátkovým vlakem, kde se pohodlně vyspíš, a ráno se probudíš v Krakově, krásném historickém městě v jihovýchodním Polsku. Zájemci v pátek vyrazí do největšího polského zábavního parku Energylandia a v sobotu naopak zvážní na exkurzi do muzea v koncentračním táboře Osvětim–Březinka.

Dopravu na obě místa zajistíme a máš ji v ceně výletu, vstupy si platí každý sám. Na obě místa zajistíme hromadné vstupenky, ty nemusíš nic řešit, jen nám nahlásíš, kam chceš jet.

Pokud na některý z těchto výletů nechceš, budeš mít víc času v Krakově. Dáme ti tipy, kam se jít podívat, určitě tam celou dobu budeš mít co dělat. K ruce navíc vždy budeš mít někoho z organizátorů, kdo ti v případě potřeby poradí.

Celou dobu spíme ve vlaku na lehátkách a zpátky vyrážíme tak, abychom tě do nedělního večera vrátili do Prahy. Pro společnou zábavu po cestě a po večerech máme velkoprostorový koncertní vůz s barem, kde ti natočíme pivo nebo limonádu, ráno uvaříme kávu a čaj, případně naservírujeme ovesnou kaši.

Pokud bys nevydržel/a dva dny bez sprchy, dáme ti tipy na městský bazén, kde se pohodlně umyješ a ještě si můžeš užít zábavu.

Pro koho je akce určená

Výlet je vhodný pro celou rodinu, páry i jednotlivce. Jezdí s námi lidi všeho věku a každý si najde to svoje. Rozhodně se nemusíš bát, že jsi na nás moc mladý/á nebo starý/á.

Naše výpravy jsou plánovány pro pohodové lidi, snílky a dobrodruhy, co neřeší kraviny. I když si rádi dáme nějaké to pivko, vždy se umíme slušně chovat a nechceme ve vlaku ožraly. Po předchozích špatných zkušenostech nechceme mít ve vlaku tvrdý alkohol.

Naopak vítáme lidi, co se nebojí trochy cestovatelského punku, rádi načnou zajímavé téma nebo se chopí hudebního nástroje a rozezní vagón písní. I pokud jsi introvert, tak to s námi určitě zvládneš, bude vás tam víc. Zkrátka stačí, že jsi sympaťák či sympaťanda.

Na co se můžeš v Krakově těšit

vlak silvestr vlakfest
Vlastní vlak
Jedeme vlastním vlakem vypraveným jen pro nás, kde máš po celou dobu své místo na lehátku v kupé a kde se bavíš s ostatními cestovateli ve společném vagónu. Zajistíme pivo, nealko a drobné občerstvení.
kosice silvestr vlakfest
Krakov
Navštívíme jedno z nejhezčích polských měst s historickým centrem, královským hradem Wawel a židovskou čtvrtí Kazimierz. Seznámíme se s polskou kulturou i historií.
krakov energylandia vlakfest
Energylandia
Největší polský zábavní park kousek od Krakova je rozdělený do šesti tematických zón se 105 atrakcemi, včetně horských drah a extrémních atrakcí.
osvetim krakov vlakfest
Osvětim
V městečku Osvětim zřídili nacisté za 2. světové války koncentrační a vyhlazovací tábor. Od roku 1947 je tu na uctění památky obětí muzeum, které každoročně navštíví 700 tisíc lidí.
Program a jízdní řád

27.–30. října 2022

Čtvrtek 27. října 2022

Pátek 28. října 2022

Sobota 29. října 2022

Neděle 30. října 2022

Praktické informace

Ubytování

Spíš celou dobu na lehátku v kupé pro 4 nebo 6 lidí podle tvého výběru. Ve vlaku si můžeš nechat všechny věci, bude hlídaný a zamčený. Ve vlaku jsou toalety a umyvadla s tekoucí vodou. Sprchy ve vlaku nejsou, ale pokud se chceš umýt, dáme ti tip na městský bazén.

Stravování

Ve vlaku nabízíme točené pivo, limo, kávu a čaj. K snídani ti v případě zájmu uděláme ovesnou kaši. Platí se pouze v hotovosti. Jinak si stravování řeší každý sám. Do vlaku na cestu si vezmi zásoby, na místě si dokoupíš podle potřeby. Každý den bude možnost si zajít do restaurace.

Děti a domácí mazlíčci

Výlet je vhodný pro děti všeho věku. Děti od 15 let s námi můžou jet sami, mladší prosíme v doprovodu dospělé osoby. Do vlaku bereme i vychované a společenské psy, ale do Energylandie ani Osvětimi nemůžou.

Výlety

Exkurze do Energylandie i Osvětimi celé zařídíme, ty si jen vybereš, kam chceš jet. Dopravu na obě místa máš v ceně, vstupy už si platíš. Přesnou cenu ti dáme ještě vědět. Pokud na výlety nechceš, máš víc času v Krakově.
Co s sebou

Co na naše akce říkají účastníci

marketa machova vlakfest
Markéta Machová
„S VlakFestem jsem se poprvé potkala na tuzemské alternativě Sarajevo expressu. Na akci jsem tehdy vyrazila sama a natolik jsem si ji i s novými lidmi zamilovala, že jsem od té doby byla na několika dalších (ŽiWELL Express, Silvestr Express, Vlak do neznáma, ….) a určitě pojedu znovu! Jedná se vždy o jedinečnou jízdu – pohodová atmosféra, zpěv, spaní ve vlaku, sauna, spousta nových zážitků a kamarádů."
dominik dukovsky vlakfest
Dominik Dukovský
„Moje první vlaková akce ŽiWELL Express byla parádní, vzniklo tolik kamarádských pout, zpřetrhalo tolik kytarových strun, že nejenže na ni dodnes rád vzpomínám, ale zúčastnil jsem se i dalších, kupříkladu Silvestru na Ukrajině a Sarajevo Expressu. Na každé akci vzniká nové dobrodružství, něco, co zkrátka neomrzí a co vás vždy zahřeje na duši, když si třeba po nějaké době prohlížíte fotky z dané akce."
Jana Žižlavská vlakfest
Jana Žižlavská
„S VlakFestem jsem měla tu čest prožít už více akcí a opravdu ráda se s ním na koleje vracím. Je to díky jedinečné atmosféře a taky díky lidem, ať už organizátorům nebo účastníkům, kteří jsou stejně naladění. Nejen tou dobrou náladou, ale i hudebně. Večery v koncertním vagóně jsou legendární. A to, že vznikají nová přátelství, o tom ani nemluvím. Vždyť co spojí víc, než společná cesta.  Už se těším, kam vyrazíme příště. Pojeďte!”
Cena jízdenek

Cena jízdenek závisí na tom, s kolika spolucestovateli chceš být v kupé:

3 800 Kč

Lehátko v kupé pro 6

5 700 Kč

Lehátko v kupé pro 4

19 900 Kč

Celé lehátkové kupé pro max. 6

REZERVUJ SI SE SLEVOU CELÉ KUPÉ
Pokud si rezervuješ celé kupé, máš ho levnější a je na tobě, kolik spolunocležníků si k sobě vezmeš. Samozřejmě ale maximálně tolik, kolik je v kupé lehátek :)

JAK KUPÉ VYPADAJÍ
Chceš mít lepší představu, jak lehátková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde jsou fotky.

Co je v ceně
Co není v ceně
Pojeď s námi do Krakova

Akce se kvůli malému počtu účastníků nekoná. Uvidíme se někdy příště.