Sarajevo Express 2023

Vydej se s námi 15.–22. 7. 2023 na týdenní výlet do Bosny a Hercegoviny vlastním vlakem. Vyrazíme z Česka přes Maďarsko a Chorvatsko a dojedeme až na jih Hercegoviny. Vyslyšeli jsme přání jet do Bosny později a vyhnout se největším vedrům. Zároveň se vracíme v sobotu, abys měl/a neděli na vzpamatování a vyprání ;)

Cestou navštívíme města Sarajevo a Mostar, prozkoumáme místní kulturu, vydáme se na celodenní výlet do hor v okolí Jablanice, podíváme se do protiatomového krytu a vykoupeme u vodopádů Kravica. Zájemcům za přiměřený příplatek naložíme kolo a dáme jim tipy na cyklovýlety.

Spát budeme v kupé ve vlaku, po cestě se zabavíme cestovatelskými přednáškami, promítáním filmů, vyprávěním o svých zážitcích z cest a čeká nás i kulesrdcervoucí koncert místní skupiny.

Pro koho je akce určená

Chceme mít na výpravě pohodové lidi, snílky a dobrodruhy, co neřeší kraviny. I když si rádi dáme nějaké to pivko, vždy se umíme slušně chovat a nechceme ve vlaku ožraly. Po předchozích zkušenostech je na našich akcích zakázaný tvrdý alkohol. Stejně tak se chceme vyhnout intenzivním sociopatům a lidem, co věci zbytečně hrotí.

Naopak vítáme lidi, co se nebojí trochy cestovatelského punku a nevadí jim, když se věci na poslední chvíli mění. Umění improvizace je ctností dobrodruha a tak či tak si výlet rozhodně užijeme!

Zajímají tě zkušenosti předchozích účastníků? Mrkni na stránku Reference.

Na co se můžeš těšit

vlak sarajevo express
Vlak
Pojedeme vlastním vlakem, kde budeme i spát. Máš tak prostor se skamarádit s ostatními i užít si výhledy do krajiny.
sarajevo express
Fajn lidi
Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky.
mostar stare mesto
Města
Dvěma nejhezčími městy v Bosně jsou Sarajevo a Mostar. V obou budeš mít dost času na průzkum pamětihodností i podniků.
hory bosna hercegovina
Hory
V Bosně je krásná příroda. A místy už v ní ani nejsou miny. Vydáme se na výlet do hor prohlédnout si zemi trochu z výšky. Kavárenští povaleči mohou zůstat den navíc ve městě.
urbex mostar
Urbex
Nedávná válka po sobě zanechala spoustu zajímavých polorozbořených budov. V Mostaru i Sarajevu ti dáme, tipy, kam vyrazit. Podíváme se i do Titova protiatomového krytu.
uzkokolejka
Úzkokolejka
Pro šotouše máme v plánu výlet k malebné úzkokolejce, kde se projedeme místním vláčkem. Mrkni na video s parní mašinkou.
Jízdní řád
Termín: 15.–22. července 2023

Odjezd plánujeme na sobotní odpoledne z Prahy nebo Brna, čas i nádraží upřesníme.

Níže najdeš rámcový program na jednotlivé dny. Je jen na tobě, čeho se budeš chtít účastnit, můžeš se přidat na hromadné výlety nebo se zabavit na vlastní pěst. Máme připraveno dost zábavy pro městské typy i outdoorové nadšence.

Před odjezdem dostaneš podrobný program s mapami, trasami a tipy na konkrétní zajímavá místa.

Sobota

Neděle
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Spát budeš celou dobu ve vlaku na svém místě v lehátkovém nebo lůžkovém voze.

Skupinky a páry budou společně v jednom kupé (pokud chtějí) a pro samostatně cestující ženy máme čistě dámská kupé.

JÍDLO A PITÍ

Na místě můžeš nakupovat v supermarketech a chodit na jídlo do restaurací, bosenská kuchyně je levná a chutná. Ve vlaku ti uděláme snídani.

Pitná voda bude k zakoupení i ve vlaku. Kohoutková voda v Bosně je pitná.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody a umyvadla s tekoucí vodou jsou ve vlaku v každém vagónu. Pokud voda dojde, dodáme barely s vodou a vlhčené ubrousky.

Sprchy ve vlaku nejsou. Umýt se můžeš po cestě v řekách, u vodopádů nebo na koupalištích. V Sarajevu je akvapark.

POČASÍ

Bosna je vedle Chorvatska, tak si představ, jak bývá v srpnu v Chorvatsku. A před odjezdem prostě mrkni na předpověď počasí :)

VSTUP DO BOSNY

Pro vstup do Bosny nepotřebuješ pas, stačí občanka. Veškerá opatření spojená s covidem byla zrušena, není potřeba očkování ani test.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví týden ve vlaku, kde je trochu hlučněji. Po domluvě zdarma bereme i klidné a společenské psy, pokud mají platné dokumenty pro cestu do zahraničí.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, občanka nebo pas, batůžek na jednodenní výlety, čelovka, power banka (ve vlaku je elektřina hodně omezená), kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo.

PENÍZE

V Bosně se platí bosenskou konvertibilní markou navázanou na euro v kurzu 2 marky za euro.

Doporučujeme s sebou vzít eura a na místě vyměnit. Ne všude jde platit kartou.

VOLÁNÍ A DATA

V Bosně neplatí EU roaming a volání i data jsou dost drahé. Doporučujeme na místě koupit předplacenou SIM kartu pro turisty, cena začíná na 20 markách. Více zde.

Fotogalerie

Kliknutím na fotku se ti otevře celá galerie. Ještě víc fotek najdeš v albu na Facebooku.

Časté dotazy

Máte ještě místo? Do kdy se mám přihlásit?
Dokud funguje formulář níže, tak místo máme. Čím dřív se ale přihlásíš, tím lépe pro nás, abychom věděli, s kolika lidmi počítat, i pro tebe, protože budeš mít jistotu, že na tebe zbude místo dle výběru.

Je akce věkově omezená? Jaký je věkový průměr účastníků?
Akce věkově omezená není. Říkáme, že s námi můžou lidé jakéhokoliv věku, pokud jsou mladí duchem. Věk účastníků se obvykle pohybuje od 18 do 60 let, věkový průměr pak bývá kolem 30 let.

Jezdí na akce i jednotlivci? Můžu jet sám/a?
Ano, na naše akce jezdí spousta jednotlivců a pochvalují si, jak se rychle skamarádí. Pro zájemce máme kupé pro jednotlivce a dámská kupé.

Zajímají tě zkušenosti předchozích účastníků? Mrkni na stránku Reference.

Máte nějaké slevy pro děti nebo důchodce?
Mrzí nás to, ale momentálně nemůžeme dávat slevy dětem, studentům ani důchodcům. Na naše vlaky nedostáváme žádné dotace, a je tak pro nás stejný náklad, ať na lehátku spí dítě nebo dospělý. Chápeme, že pro rodiny může být celkové jízdné značný náklad, proto se snažíme vyjít vstříc aspoň slevou za celé kupé.

Pokud máš opravdu malé děti a jsi si jistý/á, že se na jedno lůžkou vejdou dvě, necháme to na tvém uvážení. V takovém případě tě ale prosíme, ať si rezervuješ celé kupé jen pro sebe. Větší počet lidí v kupé, než je určený počet lehátek nebo lůžek, už by byl nekomfortní pro ostatní pasažéry.

Jak je to ve vlaku s elektřinou?
Budeme upřímní – nic moc. Ve spacích vozech zásuvky nejsou, telefon si můžeš nabít v koncertním vagónu, ale pouze za jízdy a to ještě jen občas. Doporučujeme vzít si power banku a nabíjet v restauracích.

Cena jízdenek

9 480 Kč

Lehátko v kupé pro 6

14 280 Kč

Lehátko v kupé pro 4

15 480 Kč

Lůžko v kupé pro 3

47 400 Kč

Celé lehátkové kupé pro 6

38 700 Kč

Celé lůžkové kupé pro 3

Kup si se slevou celé kupé

Rezervuj si celé lůžkové nebo lehátkové kupé a vezmi si do něj tolik lidí, kolik chceš. Pochopitelně ale maximálně tolik, kolik je v něm postelí.

Při koupi 6lehátkového kupé platíš jen za pět jízdenek, šestou máš zdarma. Při koupi 3lůžkového kupé platíš cenu za 2,5 jízdenky.

Rozdíl mezi lehátkem a lůžkem

Lehátek je v kupé 4 nebo 6, kupé mají prosklená dveře a nedají se zamknout.

Lůžka jsou v kupé 3 a jsou trochu širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací, zamilovaným párům proto doporučujeme volit lůžkové kupé.

Zajímá tě, jak přesně lehátková a lůžková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde najdeš fotky.

Co je v ceně

Co není v ceně

Pojeď s námi
Chceš jet do Sarajeva? Stačí vyplnit formulář a zaplatit jízdenku.

Pokud by sis účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, vrátíme ti celou částku. Kdybys nemohl/a jet na poslední chvíli, můžeš za sebe zkusit najít náhradu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.