Silvestrovská jízda a novoroční výstup na Kloptaň

Říkáš si, co je to sakra „Kloptaň“? Pak věz, že je to kopec ve Slovenském krasu, 40 kilometrů západně od Košic. Za příznivého počasí je z něj krásný výhled až na Vysoké Tatry a my 1. ledna vyrazíme zjistit, jestli tam ten výhled bude.

Předtím ještě zažiješ nezapomenutelnou silvestrovskou jízdu vlastním vlakem z Prahy do Košic. Vyrážíme v pátek 31. prosince odpoledne, spát budeme v lehátkových a lůžkových vozech a zábavu si užijeme ve velkoprostorovém vagónu s barem.

V sobotu dopoledne se vydáme objevovat krásy přírodní rezervace kolem Kloptaně. Neboj, výlet zvládneš i po alkoholovém opojení, kopec má jen 1 153 metrů. Kdo by se přece jen necítil na chození po horách, může se v klidu dospat ve vlaku nebo si prohlédnout Košice. V roce 2013 zvítězily v soutěži Evropské hlavní město kultury a prý mají docela pěkné centrum.

Večer do vlaku nabereme kamarády vracející se z Ukrajiny a pofičíme zpět domů. S návratem počítej někdy v neděli dopoledne.

Důležité upozornění

Čínská chřipka je nevyzpytatelná a podmínky pro cestování se můžou ze dne na den měnit. Momentálně musí neočkovaní jedinci na Slovensku do karantény. Takže neočkovaným slovenská vláda akci prakticky znemožňuje.

Kdyby se situace změnila a nemohli jsme na Slovensko vůbec jet, vymyslíme náhradní program. Pokud by se ti nelíbil, vrátíme ti peníze.

Pro koho je akce určená

Je nám jasné, že během Silvestra alkohol teče proudem, ale i v alkoholovém opojení se musíš umět slušně chovat. Otevřeně řečeno: nechceme ve vlaku ožraly. Stejně tak se chceme vyhnout intenzivním sociopatům a lidem, co věci zbytečně hrotí.

Naopak vítáme lidi, co se nebojí trochy cestovatelského punku a nevadí jim, když se věci na poslední chvíli mění. Umění improvizace je cností dobrodruha a tak či tak si výlet rozhodně užijeme!

Co tě čeká

vlak silvestr vlakfest
Vlastní vlak
Pojedeme vlastním vlakem, kde bude probíhat veškerá zábava (hudba, víno/pivo, zpěv) ve velkoprostorovém vagónu s barem. Spát budeme v lehátkových a lůžkových vozech.
hory slovensky kras tatry silvestr vlakfest
Slovenský kras
Nenáročný výlet do přírodní rezervace se „skoro pralesovitým charakterem" na východě Slovenska a výstup na horu Kloptaň s rozhlednou s výhledem na Vysoké Tatry.
kosice silvestr vlakfest
Košice
Druhé největší slovenské město je spojnicí střední Evropy s Ukrajinou a může se pochlubit historickými památkami i moderními podniky. Jen bacha na východniarskou slovenštinu.
Program

Pátek 31. prosince

Sobota 1. ledna

Neděle 2. ledna

Praktické informace

Ubytování a strava

Obě noci spíme ve vlaku. A ne, sprchy tam bohužel nejsou.

Jídlo si po cestě řeší každý sám, ale k snídani ti oba dny můžeme udělat ovesnou kaši.

Ve vlaku bude točené pivo a Kofola, lahvové moravské víno a balená voda.

Co s sebou

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí spacák, občanka, hudební nástroj, toaletní papír, kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo.

Nezapomeň, že na Slovensku se platí eurem a může se ti hodit hotovost.

Covidová situace

Neočkovaní jedinci musejí na Slovensku do karantény, takže výlet je reálně pouze pro očkované.

Potvrzení o očkování budeme kontrolovat před nástupem do vlaku.

Co na naše akce říkají účastníci

miroslav zajko vlakfest
Miroslav Zajko
„3x som už bol v Alberovom vlaku, a vždy po návrate som si povedal, že znovu nepôjdem – z obavy, že tak skvelý zážitok sa predsa nedá zopakovať! Netuším ako, ale kolektívu organizátorov sa to zatiaľ vždy podarilo. Tá všadeprítomná človečina vás obalí ako náruč milovanej osoby a vykúzli úsmev na perách vždy, keď nad ránom zaspávate do pokojného klapotu koľajníc... A že pri tom ešte objavíte kúsok neznámeho sveta, je len príjemný bonus.”
eliska vavrinova vlakfest
Eliška Vavřinová
„Nejlepší rozhodnutí tohoto roku bylo vydat se sama vlakem s naprosto neznámou skupinou lidí do Sarajeva. Poznala jsem úžasné lidi, zajímavá místa a zapomněla na vše, co se momentálně děje. Netrvalo dlouho, abych nehledala další cestu vlakem, a proto jsem se vydala do Bílých Karpat. Nikdy jsem si asi tolik neužila cestu domů s výhledem na ubíhající přírodu a koleje. Tohle nebyla rozhodně poslední jízda, už se těším na Silvestr Express.”
Jana Žižlavská vlakfest
Jana Žižlavská
„S VlakFestem jsem měla tu čest prožít už více akcí a opravdu ráda se s ním na koleje vracím. Je to díky jedinečné atmosféře a taky díky lidem, ať už organizátorům nebo účastníkům, kteří jsou stejně naladění. Nejen tou dobrou náladou, ale i hudebně. Večery v koncertním vagóně jsou legendární. A to, že vznikají nová přátelství, o tom ani nemluvím. Vždyť co spojí víc, než společná cesta.  Už se těším, kam vyrazíme příště. Pojeďte!”
Cena jízdenek

Cena jízdenky závisí na tom, s kolika lidmi budeš v kupé. Pokud jedeš s rodinou nebo kamarády, můžete si se slevou rezervovat celé kupé.

2 450 Kč

Lehátko v kupé pro 6

3 450 Kč

Lehátko v kupé pro 3

13 475 Kč

Celé lehátkové kupé pro 6

9 375 Kč

Celé lehátkové kupé pro 3

Zajímá tě, jak přesně lehátková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde najdeš fotky.

CO JE V CENĚ
V ceně je doprava z ČR do Košic a zpět, převoz autobusem ke Kloptani a místo na spaní ve vlaku. V ceně není jídlo, pití a cestovní pojištění.

Pojeď s námi
Chceš se přidat na silvestrovskou jízdu na Slovensko? Stačí vyplnit formulář a zaplatit jízdenku.

Po zaplacení  ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.