Silvestr Express 2020

silvestr express 2020 vlakfest
Rychlík do neznáma
Doba je tak nejistá, že ani ti největší optimisté z nás nevěří, že bychom letos dokázali vypravit silvestrovský express na Ukrajinu (nebo do Běloruska) a zpět. Rozhodně ale nechceme sedět doma u chlebíčků a televizních estrád, takže někam pojedeme! Jen nevíme kam...

Letošní Silvestr Express bude naší dosud nejpunkovější akcí, protože ani organizátoři netuší, kam nakonec pojedeme. Podle aktuálních podmínek pořádání akcí a otevřených hranic buď zůstaneme v Česku, nebo vyrazíme někam do zahraničí.

V každém případě se těš na vlastní lehátkový vlak, výlety do přírody se zážitkovými hrami (únikovka nebo pokus o přežití), urbex a silvestrovskou noc ve vlaku s kytarami a ukrajinskou vodkou nebo tiraspolským koňakem (vytáhneme zásoby z loňska).

Co tě čeká

vlak ziwell express
Vlak
Pronajmeme si vlastní lehátkový vlak a pojedeme s ním, kam Prymula dovolí. Vlaky jsou jedním z nejlepších míst, kde slavit Silvestr. Poslední noc v roce tak strávíme zpěvem, hraním na kytaru, pivem a drncáním přes výhybky.
urbex
Urbex
Vyrazíme prozkoumat zajímavé opuštěné stavby, o jejichž existenci často nemají ponětí ani lidé bydlící v jejich blízkosti. Neboj, bude to bezpečné. Víceméně.
mostar stare mesto
Hry v divočině
Vydáme se prozkoumat krásy zatím neznámých kopců, lesů a hor, ve kterých ti připravíme pár zážitkových her. Doporučujeme vzít si dobré boty a teplé oblečení. Přes noc tě ale venku nenecháme.
Podívej se na video
"Program"
Teď přichází ten punk neboli dvě varianty programu. Když nebudeme moct jet za hranice, bude celá akce 3 dny v Česku. Kdybychom za hranice mohli, akce bude trvat 5–6 dní v zatím neznámé zemi.

Pokud se přihlásíš, souhlasíš s tím, že pojedeš kamkoliv a zaplatíš patřičnou cenu. Víme, že je to poněkud nestandardní, ale chceme udělat co nejlepší akci za aktuálně možných podmínek a nemůžeme nést celé finanční riziko sami.

Po přihlášení tě poprosíme o zaplacení zálohy 3 000 Kč, kterou vracíme jen v případě, že by se akce vůbec nekonala.

Program budeme postupně doplňovat.

1. varianta – Česko 30. prosince–1. ledna
Cena: 3 000 Kč

2. varianta – zahraničí 27. (28.) prosince–1. ledna
Cena. 6 000–8 000 Kč

Praktické informace
UBYTOVÁNÍ
Celou dobu spíme ve vlaku. Vezmi si vlastní spacák.

STRAVA A PITNÝ REŽIM
Jídlo si po cestě řeší každý sám, budeme potkávat dost obchodů a snad i otevřených restaurací.

(NE)PRAVIDELNÁ OSOBNÍ HYGIENA
Ve vlaku sprchy nebudou. V případě výletu po Česku to dvě noci vydržíš. V případě výletu do zahraničí aspoň jednu sprchu po cestě zajistíme.

TEPLOTNÍ A POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY
Vezmi si dobré boty a teplé nepromokavé oblečení. Budeš trávit dost času venku a bude prosinec, takže může být zima a sníh.

Co na akci říkají účastníci

vlak ziwell express
Josef Prokeš
"Vždycky jsem se chtěl podívat do Černobylu, takže když se naskytla příležitost jet tam vlakem a navíc s Albertem, neváhal jsem. Cesta vlakem byla jedna z nejlepších částí - spousta srandy, zpěvu i ukrajinské vodky zapůsobila i na místní průvodčí a cestující, kteří se k nám postupem cesty přidávali. Organizace byla na jedničku a určitě bych jel znova."
sarajevo express
Krištof Janeček
"Výjezd na Ukrajinu a do Černobylu byl skvělý. Mám z něj spoustu zážitků - hledali jsme zemljanku v karpatských horách, pařili ve vlastním vagonu a spali přímo v černobylské zóně. Získal jsem tam i spoustu nových kamarádů. Akce s Albertem můžu vřele doporučit všem, které nebaví jet někam nudně s cestovkou, ale hledají něco zajímavějšího."
mostar stare mesto
Veronika Pourová
"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"
Cena jízdenek

3 000 Kč

Pokud pojedeme po Česku

6 000–8 000 Kč

Pokud pojedeme do zahraničí

V ceně je místo na lehátku ve vlaku a kompletní program. V ceně není jídlo a pití.
Pojeď s námi!
Po přihlášení tě poprosíme o zaplacení zálohy 3 000 Kč. Pokud bychom jeli jen po Česku, je tato cena konečná. Pokud bychom jeli do zahraničí, poprosíme tě před odjezdem o doplacení zbytku.
Chci jet na Silvestr Express 2020

Copyright © 2020 VlakFest. Všechna práva vyhrazena :)