Silvestr Express 2020

silvestr express 2020 vlakfest
Rychlík na Ukrajinu
Po dvou veselých ročnících na Ukrajině jsme letos chtěli uspořádat Silvestr v Bělorusku, které všichni organizátoři bezvýhradně milují. V Bělorusku ale začala revoluce, která je podle pana prezidenta Lukašenka řízena z Česka.

Pan Lukašenko již dříve prohlásil, že je lepší být diktátorem, než-li homosexuálem. Budeme tedy Bělorusko fandit a protože máme pestřejší paletu životních rolí, pojedeme si na Bělorusy “Bulbaše” připít na Ukrajinu k “Chachlům”, jak jim láskyplně říká jejich starší ruský “velký bratr".  

Ukrajina je jedna z mála zemí, kam se dá momentálně rozumně dojet vlakem, smějí se tam pořádat akce, máme čím jezdit a kde spát a navíc tam prostě krásně. Chceme si opět prohlédnout krásy této země od zasněžených Karpat přes kouzlo měst až po hrůzu Černobylu.

Chceme si zazpívat s místními u dobré vodky i obdivovat zamrzlá jezera. A hlavně chceme strávit silvestrovskou noc ve vlastním vagóně. Povídáním, popíjením a hrou na kytaru. Ale za jízdy, jinak se to nepočítá!

Nechceme trávit celý týden ve velké skupině, proto je program postavený tak, abychom se rozdělili na menší skupinky. Vždy se ale zase společně potkáme a budeme všichni společně trávit silvestrovskou noc.

Co tě čeká

vlak silvestr express ukrajina
Vlak
Staré sovětské vlaky mají neopakovatelné kouzlo a jsou jedním z nejlepších míst, kde se dá slavit Silvestr. Pronajmeme si i letos vagón v ukrajinském vlaku a poslední noc v roce strávíme zpěvem, hraním na kytaru, pivem a drncáním přes výhybky mezi Charkovem a Užhorodem.
urbex cernobyl ukrajina
Černobyl
Černobyl je důležité místo naší výpravy, ale nejsme rozmazlení zápaďáci, kteří si z místa tragédie udělají lunapark. Chceme Černobyl navštívit s pokorou jako místo, které varuje před tím, co se stane, když se vybírají lidé podle politické příslušnosti, nikoliv podle odbornosti. Abychom si odnesli zážitky i poučení.
hory kolocava ukrajina
Ukrajinské hory
Vydáme se prozkoumat krásy zakarpatských kopců v okolí vesnice Koločava, rodiště proslulého Nikoly Šuhaje loupežníka. Popijeme s místními domácí samohonku a zavzpomínáme na společnou historii. Doporučujeme vzít si dobré boty.
kyjev majdan
Města
Po cestě se zastavíme v Kyjevě, Oděse a Charkově, kde si na své přijdou milovníci tradiční ukrajinské kuchyně, urbexu i hipsterských podniků. Pro dobrodruhy máme i variantu do Mariupole a Lysičansku.
Podívej se, jak vypadají naše akce
Program
Z Česka vyjíždíme 27. prosince. Čas odjezdu i všechna místa nástupu ještě upřesníme. Vracíme se 2. ledna.

Situace na Ukrajině
V současné době můžeme jet na Ukrajinu s negativním PCR testem, který není starší než 48 hodin. Na Ukrajině se můžou pořádat akce v menším počtu lidí a jsou otevřené obchody i restaurace.

Abychom vyhověli nařízením a neměli problém sehnat ubytování, budeme většinu času rozdělení do menších skupin.

Můžeš si vybrat z následujících variant programu:
- Hory a Charkov
- Oděsa, Kyjev a Charkov
- Mariupol a Lysičansk
- Kyjev a Charkov

Průběžně se budeme potkávat a budeme všichni společně trávit silvestrovskou noc. Kromě toho nabízíme ještě jednodenní výlet do Černobylu. Kdo tam nechce jet, bude mít den navíc v Kyjevě.

Přesný program budeme zveřejňovat postupně podle zájmu o jednotlivé varianty.
Několik nutných upozornění
S ohledem na nestandardní situaci pro tebe máme pár upozornění, na něž musíš brát zřetel a s nimiž musíš souhlasit:
- Potvrzuji, že jsem obeznámen(a) se situací ohledně covidu v ČR, SR i UA.
- Chápu, že pokud budu mít pozitivní test na covid, tak mi propadne záloha (organizátoři ponesou ostatní náklady nad výši zálohy).
- Chápu, že pokud se podmínky pro cestování změní, může být moje záloha v ohrožení ne moji vinou a také ne vinou organizátorů.
Jsem ochoten(na) nést příkoří, která omezení způsobují.
- Chápu, že Slováci můžou nepustit náš vlak přes hranice nebo nás bude malinko a přes Slovensko pojedeme autobusem (na Ukrajině už pojedeme celou dobu vlakem.
- Souhlasím s tím, že si objednám test nebo si těsně před odjezdem udělám svůj.
Praktické informace
UBYTOVÁNÍ
Většinu času budeme spát v nočních vlacích, v Kyjevě pak v hostelu. Vezmi si vlastní spacák.

STRAVA A PITNÝ REŽIM
Jídlo si po cestě řeší každý sám. Budeme potkávat dost obchodů i otevřených restaurací. Na Ukrajině je levně a dáme ti tipy na podniky, kam se jít najíst.  Pitná voda teče z každého kohoutku a ve vlaku je k dispozici zadarmo horká voda, ideální na instantní polévky a čaje. Vlastní alkohol z Česka vozit netřeba, ukrajinská vodka je lepší. Doporučujeme značky Kozacka rada nebo Nemiroff.

(NE)PRAVIDELNÁ OSOBNÍ HYGIENA
Na hostelech je klasická sprcha a prý poteče i voda. Při troše štěstí bude i teplá. Ve vlacích sprchy nejsou, musíš danou noc vždy přežít za pomoci vlhčených ubrousků nebo umyvadla. Neboj, všichni spolucestující na tom budou stejně.

TEPLOTNÍ A POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY
Vezmi si dobré boty a teplé nepromokavé oblečení. Budeš trávit dost času venku a bude prosinec, takže může být zima a sníh.

Co na akci říkají účastníci

josef prokes vlakfest reference
Josef Prokeš
"Vždycky jsem se chtěl podívat do Černobylu, takže když se naskytla příležitost jet tam vlakem a navíc s Albertem, neváhal jsem. Cesta vlakem byla jedna z nejlepších částí - spousta srandy, zpěvu i ukrajinské vodky zapůsobila i na místní průvodčí a cestující, kteří se k nám postupem cesty přidávali. Organizace byla na jedničku a určitě bych jel znova."
kristof janecek vlakfest reference
Krištof Janeček
"Výjezd na Ukrajinu a do Černobylu byl skvělý. Mám z něj spoustu zážitků - hledali jsme zemljanku v karpatských horách, pařili ve vlastním vagonu a spali přímo v černobylské zóně. Získal jsem tam i spoustu nových kamarádů. Akce s Albertem můžu vřele doporučit všem, které nebaví jet někam nudně s cestovkou, ale hledají něco zajímavějšího."
veronika pourova vlakfest reference
Veronika Pourová
"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"
Cena jízdenek

5 800 Kč

Pro studentíky

7 200 Kč

Pro životem protřelé

V ceně je:
- Doprava na Ukrajinu
- Doprava po Ukrajině
- Ubytování
- Kompletní program včetně silvestrovské noci ve vlastním vagónu

V ceně není:
- Jídlo a pití
- Vstup do Černobylu (100 eur se platí na místě ukrajinské agentuře)
- Test na covid nutný k překročení hranic (zařídíme hromadné testování před odjezdem za cca 1300 Kč)
- Cestovní pojištění pokrývající případnou hospitalizaci v souvislosti s covidem (je nutné pro překročení hranic)
Pojeď s námi!
Po odeslání přihlášky tě poprosíme o zaplacení zálohy ve výši 3 000 Kč. Zbytek doplatíš před odjezdem.

Záloha není vratná a je to část rizika, kterou s námi neseš. Pokud zavřou hranice nebo budeš mít pozitivní test, přijdeš o zálohu. My doplatíme zbytek ztráty za koupené jízdenky a ubytování. Bohužel doba je taková a o rizika se tentokrát musíme podělit.
Chci jet na Silvestr Express 2020

Copyright © 2020 VlakFest. Všechna práva vyhrazena :)