Silvestr Express 2021

silvestr express 2020 vlakfest
Po třech veselých ročnících na Ukrajině jsme se letos rozhodli uspořádat Silvestr jinde. Po dlouhém špekulování, která země je hezká, atraktivní, přiměřeně levná a dá se tam dojet naším vlakem, jsme se rozhodli vyrazit do Rumunska.

Celou dobu pojedeme vlastním vlakem, kde budeme i spát. Na místě se můžeš těšit na poznávání krásných měst i divokých hor. Užiješ si dost zábavy ve vlaku se všemi ostatními cestovateli i na výletech v menších skupinkách. A neboj, pro ukrácení dlouhé cesty máme připravený program do vlaku.

Vždy si můžeš vybrat, jakých aktivit z programu se chceš účastnit. Výlet chceme mít vyvážený pro milovníky měst i přírody.

Vyrazíme z Česka 27. prosince večer a vrátíme se mezi 1. a 2. lednem. 2. ledna je neděle, takže budeš mít dost času se vzpamatovat ;)

Víc ti zatím neprozradíme, protože podrobný itinerář teprve tvoříme. Pokud ale chceš mít jistotu, že na tebe zbude místo, můžeš se už teď přihlásit.

Upozorňujeme, že akce není určená pro lidi, kteří se primárně chtějí opít. Pokud chceš hlavně zachlastat nebo se po pár pivech nedokážeš chovat slušně, jeď radši jinam.

Co tě čeká

vlak silvestr express rumunsko
Vlak
Tentokrát pojedeme vlastním vlakem! Spát budeme v lůžkových a lehátkových kupé a přes den (nebo i přes noc) se veselit ve velkoprostorovém vagónu s barem.
mesta silvestr express rumunsko
Města
Po cestě prozkoumáme malebná historická města  Brašov a Sighisoara a pro zájemce nebude chybět výlet na "Draculův hrad" Bran.
silvestr express 2021 rumunsko priroda vlakfest
Hory
Outdooroví nadšenci vyrazí na mrazivé výlety do (doufejme) zasněžených kopců na hřebeni Munții Baiului. Pro menší dobrodruhy máme i jednodušší varianty výletů.
urbex bukurest silvestr express vlakfest
Urbex
Ani prohlídku nějakých zajímavých ruin nesmíme vynechat. Jelikož nás cesta zavede do Bukurešti, budeme mít k podobným radovánkám příležitostí víc než dostatek.
Podívej se, jak vypadají naše akce
Program
Pondělí 27. prosince
Úterý 28. prosince – sobota 1. ledna
Sobota 1. ledna – neděle 2. ledna
Několik nutných upozornění
Situace v Rumunsku
V současné době můžeme do Rumunska vstoupit bez omezení. Návrat je pro očkované osoby nebo osoby, které v uplynulých 180 dnech prodělaly covid, též bez omezení, ostatní musí do 5. dne po návratu na PCR test.

Pořád žijeme v době covidové a situace se může změnit, proto pro tebe máme několik nutných upozornění:
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Spát budeme celou dobu ve vlaku v lůžkových nebo lehátkových kupé. Vezmi si vlastní teplý spacák.

Kromě toho bude ve vlaku velkoprostorový vagón s barem na společnou zábavu.

STRAVA A PITNÝ REŽIM

Jídlo si po cestě řeší každý sám. Na místě ti dáme tipy, kam se jít dobře najíst. Ve vlaku nabídneme točené pivo, kofolu, kávu, čaj a balenou vodu. Tvrdý alkohol si vezmi vlastní nebo kup na místě.

(NE)PRAVIDELNÁ OSOBNÍ HYGIENA

Ve vlaku sprchy nejsou, musíš pár nocí přežít za pomoci vlhčených ubrousků nebo umyvadla. Neboj, všichni spolucestující na tom budou stejně. Aspoň na jeden večer se pokusíme někde zařídit sprchy.

TEPLOTNÍ A POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY

Vezmi si dobré boty a teplé nepromokavé oblečení. Budeš trávit dost času venku a bude prosinec, takže může být zima a sníh.

CESTOVNÍ DOKLADY

Pro vstup do Rumunska ti stačí občanka, ale pokud máš, vezmi si pro jistotu pas. Nikdy nevíš, jestli náhodou nezabloudíme na Ukrajinu nebo do Moldavska.

OČKOVÁNÍ, TESTY APOD.

Pokud nejsi očkovaný/á nebo jsi v uplynulých 180 dnech neprodělal/a covid, počítej s tím, že pro účast na akci může být potřeba PCR test. Pokud by se změnily podmínky vstupu do Rumunska, dáme ti o tom včas vědět.

Co na akci říkají účastníci

josef prokes vlakfest reference
Josef Prokeš
"Vždycky jsem se chtěl podívat do Černobylu, takže když se naskytla příležitost jet tam vlakem a navíc s Albertem, neváhal jsem. Cesta vlakem byla jedna z nejlepších částí - spousta srandy, zpěvu i ukrajinské vodky zapůsobila i na místní průvodčí a cestující, kteří se k nám postupem cesty přidávali. Organizace byla na jedničku a určitě bych jel znova."
kristof janecek vlakfest reference
Krištof Janeček
"Výjezd na Ukrajinu a do Černobylu byl skvělý. Mám z něj spoustu zážitků - hledali jsme zemljanku v karpatských horách, pařili ve vlastním vagonu a spali přímo v černobylské zóně. Získal jsem tam i spoustu nových kamarádů. Akce s Albertem můžu vřele doporučit všem, které nebaví jet někam nudně s cestovkou, ale hledají něco zajímavějšího."
veronika pourova vlakfest reference
Veronika Pourová
"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"
Cena jízdenek

7 900 Kč

Lehátko v kupé pro 6

VYBRAT

11 900 Kč

Lehátko v kupé pro 4

VYBRAT

12 900 Kč

Lůžko v kupé pro 3

VYBRAT

ROZDÍL MEZI LEHÁTKEM A LŮŽKEM
Lehátek
je v kupé 6, kupé mají prosklená dveře a nedají se zamknout. Lůžka jsou v kupé 3 a jsou širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací a máš v něm vlastní umyvadlo.

JAK KUPÉ VYPADAJÍ
Chceš mít lepší představu, jak lehátková a lůžková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde jsou fotky.

DO KDY SE PŘIHLÁSIT
Čím dřív, tím líp, ideálně do konce listopadu :-) My budeme vědět, kolik a jakých vagónů budeme potřebovat, a ty budeš mít jistotu, že na tebe zbyde lůžko nebo lehátko, které chceš. I lidi přihlášené v prosinci někam nacpeme, jen už to pravděpodobně budou spíš lehátka.

JEDEŠ S KAMARÁDY?
Samozřejmě budete spolu v jednom kupé ;-) Rozdělování účastníků na jednotlivá místa budeme řešit před odjezdem podle toho, kolik se vás přihlásí a jaké vagóny přesně pojedou. Pokud je vás čtyři nebo víc, už se vám vyplatí koupit si rovnou celé kupé.

Rezervuj si se slevou celé kupé

Pokud si rezervuješ celé kupé, máš ho levnější a je na tobě, kolik spolunocležníků si k sobě vezmeš. Samozřejmě ale maximálně tolik, kolik je v kupé lehátek nebo lůžek :)

Modelový příklad: Jste čtyři kamarádi, za jednotlivá lehátka byste zaplatili 4 * 11 900 Kč = 47 600 Kč, zatímco celé kupé vás vyjde na 44 900 Kč.

44 900 Kč

Celé lehátkové kupé pro max. 6 lidí

VYBRAT

35 900 Kč

Celé lůžkové kupé pro max. 3 lidi

VYBRAT

Co je v ceně

Co není v ceně

Časté dotazy

Je akce věkově omezená? Jaký je věkový průměr účastníků?
Akce věkově omezená není. Říkáme, že s námi můžou lidé jakéhokoliv věku, pokud jsou mladí duchem. Věk účastníků se obvykle pohybuje od 18 do 60 let, věkový průměr pak bývá kolem 30 let.

Jsou ještě místa v kupé pro 3, 4 nebo 6 lidí? Jsou ještě volná celá kupé?
Ano, jsou, dokud je tu vidíš v nabídce. Konkrétní typy vagónů budeme do vlaku zařazovat až na základě zájmu účastníků, takže místa budou dle vašich přání.

Jezdí na akce i jednotlivci? Můžu jet sám/a?
Ano, na naše akce jezdí spousta jednotlivců a pochvalují si, jak se rychle skamarádí. Pokud by sis chtěl/a už předem najít třeba spolubydlící(ho) do kupé nebo parťáka na výlety, zkus napsat do diskuze u facebookové události. Pro samotné cestující ženy zařídíme v případě zájmu čistě dámská kupé.

Pojeď s námi
Chceš s námi jet na Silvestra? Stačí kliknout na oranžové tlačítko, vyplnit formulář a zaplatit zálohu.

Kdyby se akce z objektivního důvodu nekonala, tak ti zálohu vrátíme. Stejně tak ji vrátíme, pokud by neklaplo Rumunsko a ty bys měl/a námitky proti nové destinaci.

Pokud by sis účast rozmyslel/a z osobních důvodů, máš bohužel smůlu, v takovém případě peníze vracet nemůžeme.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.
chci jet na silvestr express!
Generální partner VlakFestu
interexpert logo vlakfest