Silvestr Express 2021 v Rumunsku

Letos se kvůli pokračující pandemii čínské chřipky tak nějak přirozeně nabízí přivítat nový rok s maminkou a respirátorem u televizní show. Pro ty odvážnější někde v Česku na přecpané chatě. Pokud si však myslíš, že své bezinfekční zodpovědnosti dokážeš dostát o pár hranic dál stejně dobře jako v milované otčině, máme pro tebe jednu nabídku.

Představ si krásnou novou lokomotivu Vectron, jak svižně táhne staré ruské vagóny rumunskými průsmyky, víří závěje sněhu a dosti ojeté výhybky vyklepávají strojvůdci do mozku rumunský rytmus života. Ve vlaku bude pivko a kytara a pár lidí, kteří stále ještě mají touhu objevovat, vlastní cestovní doklad a nebojí se ho použít.

I když staccato kol máme rádi, nejsme úchyláci na vlaky. Jsme cestovatelé, toužící probudit se každý den na jiném místě a zažívat nová dobrodružství. Chceme jeden den zdolávat výšinu hor nebo si zalyžovat a druhý den užívat krásu města a pohodlí sauny. Urbexy máme obvlášť rádi.

A hlavně máme rádi svobodu. Štvou nás zájezdy s průvodcem, raději chceme jen jízdenku a nocleh a udělat si program podle toho, jak se vyspíme. To, co je na akci podle nás nejdůležitější, jsou lidi. Je super cestovat ve skupině dobrodruhů, snílků, pohodářů a lidí, co neřeší číčoviny. Naopak do vlaku nechceme ožraly, intezivní sociopaty a lidi, co věci zbytečně hrotí.

Chceme ti slíbit, že SILVESTR URČITĚ BUDE, COVID NECOVID.

Není to tak, že bychom na covid úplně kašlali. Ale na Albertovu duši a na psí uši, určitě najdeme způsob, jak vlakový Silvestr v zahraničí zrealizovat. Zvládli jsme to loni, a to byly podmínky cestování daleko tvrdší. I když jsme se změnám v programu na poslední chvíli kvůli omezením nevyhli, užili jsme si to, co to šlo. A letos to zmákneme taky.

Počítej ale s tím, že bude potřeba PCR test nebo očkování. Satan, korona a Babiš s Havlíčkem nikdy nespí, tak bacha na to!

Co tě čeká

vlak silvestr express rumunsko
Vlak
Psali jsme, že nejsme úchyláci na vlaky, ale nad krásnou novou lokomotivou i ženské srdce zaplesá. Spát budeme v pohodlných lůžkových vagónech vytápěných ekologicky uhlím a bavit se ve společném vagónu s barem.
hory silvestr express rumunsko
Hory a lyžovačka
Hřebeny Munții Baiului poskytnou prostor nejen pro pořádnou lyžovačku, ale i pro drsné zimní výšlapy. Neboj, pro méně otužilé horské nadšence máme připravené i mírnější varianty s lanovkou.
silvestr express 2021 rumunsko sighisoara vlakfest
Města
Kdo si che vysedávat po kavárnách, nech sa páči. Jsou však i lepší možnosti, třeba vrhnout se mezi místní s flaškou „tsuik“ v ruce. Ke zkvalitnění interakce máme připravenou hru; poněkud bláznivou, avšak striktně dobrovolnou.
urbex bukurest silvestr express vlakfest
Urbex
Bukurešť není světoznámé urbexí místo jako Černobyl a nesní o něm patnáctiletí mladící chtějíce si dokázat svou odvahu. I tak skrývá celou řadu urbexových krás. Máme tam svou spojku a ta nás vezme skrz opušťěná kina, krematorium, věže nebo hotely.
Podívej se, jak vypadají naše akce
Program
Pondělí 27. prosince
Úterý 28. prosince
Středa 29. prosince
Čtvrtek 30. prosince
Pátek 31. prosince
Sobota 1. ledna
Neděle 2. ledna
Několik nutných upozornění
Situace v Rumunsku
V současné době můžeš do Rumunska vstoupit, pokud jsi očkovaný/á nebo máš PCR test ne starší než 72 hodin. Návrat je pro očkované osoby nebo osoby, které v uplynulých 180 dnech prodělaly covid, též bez omezení, ostatní musí do 5. dne po návratu na PCR test.

Pořád žijeme v době covidové a situace se může změnit, proto pro tebe máme několik nutných upozornění:
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Spát budeme celou dobu ve vlaku v lůžkových nebo lehátkových kupé. Vezmi si vlastní teplý spacák.

Kromě toho bude ve vlaku velkoprostorový vagón s barem na společnou zábavu.

STRAVA A PITNÝ REŽIM

Jídlo si po cestě řeší každý sám. Na místě ti dáme tipy, kam se jít dobře najíst. Ve vlaku nabídneme točené pivo, kofolu, kávu, čaj a balenou vodu. Tvrdý alkohol si vezmi vlastní nebo kup na místě.

(NE)PRAVIDELNÁ OSOBNÍ HYGIENA

Ve vlaku sprchy nejsou, musíš pár nocí přežít za pomoci vlhčených ubrousků nebo umyvadla. Neboj, všichni spolucestující na tom budou stejně. Aspoň na jeden večer se pokusíme někde zařídit sprchy.

TEPLOTNÍ A POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY

Vezmi si dobré boty a teplé nepromokavé oblečení. Budeš trávit dost času venku a bude prosinec, takže může být zima a sníh.

CESTOVNÍ DOKLADY

Pro vstup do Rumunska ti stačí občanka, ale pokud máš, vezmi si pro jistotu pas. Nikdy nevíš, jestli náhodou nezabloudíme na Ukrajinu nebo do Moldavska.

OČKOVÁNÍ, TESTY APOD.

Pokud nejsi očkovaný/á nebo jsi v uplynulých 180 dnech neprodělal/a covid, bude pro účast na akci potřeba PCR test. Pokud by se změnily podmínky vstupu do Rumunska, dáme ti o tom včas vědět.

Co na akci říkají účastníci

josef prokes vlakfest reference
Josef Prokeš
"Vždycky jsem se chtěl podívat do Černobylu, takže když se naskytla příležitost jet tam vlakem a navíc s Albertem, neváhal jsem. Cesta vlakem byla jedna z nejlepších částí - spousta srandy, zpěvu i ukrajinské vodky zapůsobila i na místní průvodčí a cestující, kteří se k nám postupem cesty přidávali. Organizace byla na jedničku a určitě bych jel znova."
kristof janecek vlakfest reference
Krištof Janeček
"Výjezd na Ukrajinu a do Černobylu byl skvělý. Mám z něj spoustu zážitků - hledali jsme zemljanku v karpatských horách, pařili ve vlastním vagonu a spali přímo v černobylské zóně. Získal jsem tam i spoustu nových kamarádů. Akce s Albertem můžu vřele doporučit všem, které nebaví jet někam nudně s cestovkou, ale hledají něco zajímavějšího."
veronika pourova vlakfest reference
Veronika Pourová
"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"
Cena jízdenek

7 900 Kč

Lehátko v kupé pro 6

VYBRAT

11 900 Kč

Lehátko v kupé pro 4

VYBRAT

12 900 Kč

Lůžko v kupé pro 3

VYBRAT

ROZDÍL MEZI LEHÁTKEM A LŮŽKEM
Lehátek
je v kupé 6, kupé mají prosklená dveře a nedají se zamknout. Lůžka jsou v kupé 3 a jsou širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací.

JAK KUPÉ VYPADAJÍ
Chceš mít lepší představu, jak lehátková a lůžková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde jsou fotky.

DO KDY SE PŘIHLÁSIT
Čím dřív, tím líp, ideálně do konce listopadu :-) My budeme vědět, kolik a jakých vagónů budeme potřebovat, a ty budeš mít jistotu, že na tebe zbyde lůžko nebo lehátko, které chceš. I lidi přihlášené v prosinci někam nacpeme, jen už to pravděpodobně budou spíš lehátka.

JEDEŠ S KAMARÁDY?
Samozřejmě budete spolu v jednom kupé ;-) Rozdělování účastníků na jednotlivá místa budeme řešit před odjezdem podle toho, kolik se vás přihlásí a jaké vagóny přesně pojedou. Pokud je vás čtyři nebo víc, už se vám vyplatí koupit si rovnou celé kupé.

Rezervuj si se slevou celé kupé

Pokud si rezervuješ celé kupé, máš ho levnější a je na tobě, kolik spolunocležníků si k sobě vezmeš. Samozřejmě ale maximálně tolik, kolik je v kupé lehátek nebo lůžek :)

44 900 Kč

Celé lehátkové kupé pro max. 6 lidí

VYBRAT

35 900 Kč

Celé lůžkové kupé pro max. 3 lidi

VYBRAT

Co je v ceně

Co není v ceně