Silvestr Express 2022

Čtyřikrát jsme byli na Silvestra na Ukrajině a pokaždé to byla parádní jízda. Letos bohužel Ukrajina není nejvhodnější destinací na dovolenou a i tak to chtělo změnu, aby byl Silvestr Express zajímavý i pro lidi, kteří s námi už párkrát byli.

Chtěli jsme vybrat novou lokalitu, kam pohodlně dojedeme vlakem, je tam bezpečno a dá se tam dělat spousta zajímavých věcí i v zimě. A samozřejmě jsme chtěli vyslyšet i vaše přání :) Volba proto padla na Rumunsko.

Představ si lokomotivu, jak táhne vytápěné lehátkové vozy zasněženými průsmyky, jak sedíš v koncertním voze, popíjíš pivo, koukáš z okna a zpíváš si při kytaře s ostatními cestovateli, kteří stále ještě mají touhu objevovat, vlastní cestovní doklad a nebojí se ho použít. I když staccato kol máme rádi, nejsme úchyláci na vlaky. Jsme cestovatelé, toužící probudit se každý den na jiném místě a zažívat nová dobrodružství.

Navštívíme středověké městečko Sighisoara, regionální centrum Brašov, vypravíme se na hrad Bran a do pohoří Sinaia a dojedeme až do hlavního města Bukurešti. Cestou si užijeme divoký urbex a možná vyrazíme i do zasněžené přírody. Silvestrovskou noc pak strávíme v jedoucím vlaku.

Pro koho je akce určená

To, co je na akci podle nás nejdůležitější, jsou lidi. Je super cestovat ve skupině dobrodruhů, snílků, pohodářů a lidí, co neřeší číčoviny. Naopak do vlaku nechceme ožraly, intezivní sociopaty a lidi, co věci zbytečně hrotí.

S výjimkou silvestrovského přípitku je ve vlaku z bezpečnostních důvodů zakázaný tvrdý alkohol. Pivu ani vínu se ale nebráníme, nejsme abstinenti :)

Zajímají tě zkušenosti předchozích účastníků? Mrkni na stránku Reference.

Covid a jiné breberky

Covid opět lehce nabírá na síle, ale rozhodně se nebojíme, že by nám Silvestr překazil. Zvládli jsme ho zorganizovat loni i předloni, a to byly podmínky cestování daleko tvrdší. I když jsme se nevyhli změnám v programu na poslední chvíli kvůli omezením, užili jsme si to, co to šlo.

Zatím nikde není podmíněné očkování nebo testy. Kdyby se situace změnila, dáme ti včas vědět. Jinak apelujeme na zodpovědnost každého účastníka.

Co tě na Silvestra čeká

silvestr express 2022
Vlak
Nejsme úchyláci na vlaky, ale nad krásnou novou lokomotivou i ženské srdce zaplesá. Spát budeme v pohodlných lehátkových vozech vytápěných elektřinou a bavit se ve společném vagónu s barem.
silvestr express 2022
Města a urbex
Historická města Brašov a Sighisoara, brutalismus Bukurešti, spousta skvělých podniků a divoký urbex. Vyber si, co je tvému srdci blízké. Ke zkvalitnění interakce s místními máme připravenou hru; poněkud bláznivou, avšak striktně dobrovolnou.
silvestr express 2022
Silvestrovská jízda
Slavit Silvestr ve vlaku, to prostě chceš. Ve velkoprostorovém koncertním vagónu se budeme společně bavit a zpívat klidně až do rána. Piva i vína bude dostatek. A až budeš chtít jít na kutě, jen se přesuneš do svého kupé.
Jak vypadal Silvestr Express v minulých letech

Kliknutím na fotku se ti otevře celá galerie. Kdybys chtěl/a vidět ještě víc, mrkni na Facebook na alba z roku 2019 a 2020.

silvestr express 2020 hranice ukrajiny
Program a jízdní řád
Úterý 27. prosince
Středa 28. prosince
Čtvrtek 29. prosince
Pátek 30. prosince
Sobota 31. prosince
Neděle 1. ledna
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Spát budeme celou dobu ve vlaku v lůžkových nebo lehátkových kupé. Vezmi si vlastní teplý spacák.

Kromě toho bude ve vlaku velkoprostorový vagón s barem na společnou zábavu.

STRAVA A PITNÝ REŽIM

Letos máme novinku – postaráme se ti o jídlo. Před odjezdem si můžeš vybrat z našeho menu a o jídlo se dál nestarat. Pivo, limo, čaj káva a balená voda jsou samozřejmostí.

OSOBNÍ HYGIENA

Ve vlaku jsou umyvadla s tekoucí vodou. Sprchy bohužel zatím nevedeme, ale máme připravená strategická místa, kde se budeš moct osprchovat, navonět a umýt hlavu pro následující den.

TEPLOTNÍ A POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY

Vezmi si dobré boty a teplé nepromokavé oblečení. Budeš trávit dost času venku a bude prosinec, takže může být zima a sníh.

CESTOVNÍ DOKLADY

Do Rumunska se dostaneš na občanku, je to Evropská unie, takže nic spešl nepotřebuješ. Doporučujeme ale zřídit si cestovní pojištění.

OČKOVÁNÍ, TESTY APOD.

Zatím nejsou žádné podmínky pro překračování hranic ani účast na akcích. Kdyby se to změnilo, dáme ti včas vědět.

Často kladené dotazy

Máte ještě místo? Dokdy se mám přihlásit?
Dokud funguje formulář níže, místo máme. Čím dřív se přihlásíš, tím líp pro nás, abychom věděli, s kolika lidmi v kterých typech kupé máme počítat. A zároveň ty budeš mít jistotu, že na tebe zbude místo podle tvého výběru.

Jedu poprvé, co mám od Silvestru ve vlaku čekat?
Nejsme žádná vlaková sekta :) Naopak jsme velice přátelští, rádi na palubě přivítáme nové lidi, moc si nepotrpíme na formality a na akcích si tykáme.

Náš personál dělá všechno pro to, abys měl/a dostatečné pohodlí a všechno fungovalo. Mysli ale na to, že jsi několik dní ve vlaku s desítkami dalších lidí. Může se stát, že vypadne elektřina a nepůjde světlo nebo dojde voda v umyvadle. Ve vlaku nejsou zásuvky, takže si vezmi powerbanku.

Jezdí na vaše akce i jednotlivci? Můžu jet sám/a?
Ano, na naše akce jezdí spousta jednotlivců a pochvalují si, jak se rychle skamarádí. Pro zájemce máme vyhrazená kupé pro jednotlivce a dámská kupé.

Je Silvestr věkově omezený? Jaký je věkový průměr účastníků?
Silvestrovská jízda věkově omezená není. Říkáme, že s námi můžou lidé jakéhokoliv věku, pokud jsou mladí duchem. Věk účastníků se obvykle pohybuje od 18 do 60 let, věkový průměr pak bývá kolem 30 let.

Bereme i lidi mladší 18 let. Pokud jedou sami, musí se o sebe postarat a pro překročení hranic mít potvrzení rodičů, že s námi můžou jet.

Dáváte nějaké slevy pro děti nebo důchodce?
Mrzí nás to, ale momentálně nemůžeme takové slevy dávat. Na naše vlaky nedostáváme žádné dotace, a je tak pro nás stejný náklad, ať na lehátku spí dítě nebo dospělý.

Můžu s sebou vzít psa? A co jiné zvířátko?
Pokud je tvůj pes společensky vychovaný a má potřebné papíry, tak ho klidně vezmi s sebou, pojede zadamo. Při rozdělování lidí do kupé myslíme na to, aby pes nebyl společně s alergiky nebo lidmi, kteří psy nemají rádi.

I jiná zvířátka jsou teoreticky povolena, ale musí být schopná celý den chodit po prosincovém Rumunsku nebo je budeš muset nosit. Sama ve vlaku zůstat nemůžou.

Cena jízdenek

6 880 Kč

Low-cost lehátko v kupé pro 6 pro studenty

7 880 Kč

Low-cost lehátko v kupé pro 6

9 480 Kč

Lehátko v kupé pro 6

14 280 Kč

Lehátko v kupé pro 4

15 480 Kč

Lůžko v kupé pro 3

ROZDÍL MEZI LEHÁTKEM A LŮŽKEM
Lehátek
je v kupé 6, kupé mají prosklená dveře a nedají se zamknout. Lůžka jsou v kupé 3 nad sebou a jsou širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací.

JAK KUPÉ VYPADAJÍ
Chceš mít lepší představu, jak lehátková a lůžková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde jsou fotky.

JEDEŠ S KAMARÁDY?
Samozřejmě budete spolu v jednom kupé ;-) Rozdělování účastníků na jednotlivá místa budeme řešit před odjezdem podle toho, kolik se vás přihlásí a jaké vagóny přesně pojedou. Pokud je vás 5 nebo víc, už se vám vyplatí koupit si rovnou celé kupé.

Low-cost vůz

Pro lidi, kteří s námi moc chtějí jet, ale zároveň se bojí, že v únoru nebudou mít na topení, přidáváme jeden low-cost vůz s nižším standardem za nižší cenu.

Je v něm přesně 27 míst pro studenty (potvrzení o studiu budeme kontrolovat na místě) a 27 pro pracující. Žádná další low-cost místa nebudou, takže kdo dřív přijde, ten jede. Zároveň v tomto vozu nejde rezervovat celé kupé.

standarni lehatko silvestr expresslow-cost lehatko silvestr express
Rozdíl mezi standardním a low-cost vozem

Rezervuj si se slevou celé kupé

Pokud si rezervuješ celé kupé, máš ho levnější a je na tobě, kolik spolunocležníků si k sobě vezmeš. Samozřejmě ale maximálně tolik, kolik je v kupé lehátek nebo lůžek :)

Abys to nemusel/a počítat: Lehátkové kupé pro 6 lidí stojí jako 5 jednotlivých jízdenek, šestou máš od nás zdarma. Lůžkové kupé pro 3 lidi máš za cenu 2,5 jízdenek.

47 400 Kč

Celé lehátkové kupé pro max. 6 lidí

38 700 Kč

Celé lůžkové kupé pro max. 3 lidi

Co je v ceně

Co není v ceně

Pojeď s námi

Chceš jet na Silvestra do Rumunska? Stačí vyplnit přihlášku a zaplatit jízdenku. V tuto chvíli už vybíráme celou částku a koupená jízdenka je nevratná. Pokud bys nemohl/a jet, můžeš ji prodat někomu dalšímu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
PŘIPRAVUJEME