ŽiWELL Express 2020

ziwell express 2020 vlakfest

Naše představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou.

Čekají tě 4 dny ve vlaku, během kterých ujedeme přes 1 200 kilometrů a poslechneme si 12 cestovatelských přednášek a 10 hudebních vystoupení. K tomu si připočti nekonečně hudebních jammů a zábavy v režii účastníků.

Všeho s mírou: Máme rádi život. K tomu patří tradičně víno, vlaky, zpěv... Rádi si občas dáme tekutý chléb. Občas i líh nebo něco ostřejšího. Vždy se však umíme chovat ohleduplně bez ohledu na společenskou unavenost. Ty, kdo to umět nebudou, předhodíme vlkům a co hůř, skončí na blacklistu. Kdybychom to měli říct na plná ústa, nechceme na akci lidi co se přišli "vylejt".

Na co se můžeš těšit

Vlak

Každý den nás čeká 7 hodin jízdy vlakem, koncerty, hudební jamy, povídání a koupačky. Projedeme Sázavu, Žďárské vrchy, Jeseníky a dojedeme až do Piešťan.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Celá akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi dálku. Hudba a pivo jsou důležité, ale bez skvělých cestovatelských přednášek by to nebylo ono. Patrona nám dělá Ládík Zibura a cestovatelů od kosti tu potkáte spoustu.

Hudba

Festival bude provázet hudba známých i méně známých umělců, kteří zahrají ve vlaku i večer na louce. Místo se najde i pro ty, kteří chtějí hudbu tvořit a společně s ostatními jamovat. Vezměte s sebou kytaru, ukulele, flétnu, foukací harmoniku i zpěvníky.

Fajn lidi

Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky. Podmínkou účasti je slušné chování a zábava jen s přiměřeným množstvím alkoholu.

Jízdní řád
Termín: 3.–6. září 2020 s odjezdem ve čtvrtek v podvečer z Prahy nebo Brna

Čtvrtek 3. září

Pátek 4. září
Sobota 5. září
Neděle 6. září

Cestovatelské přednášky

slavek kral

Slávek Král

Stopařův průvodce zeměkoulí

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 250 000 km po více než 84 zemích světa. Navštívil 8 divů světa, dobrovolničil na více než 40 místech a pracoval v 19 státech. Stopnul si autobus, pohřební auto, několik lodí, drogový dealery, ambulance, koně i letadlo.

slavek kral corey

Slávek Král

Stopem se psem v Asii

33 000 km dlouhá procházka se psem. Po 19 státech euroasijského kontinentu. Slávek a fenka Corey vyrazili stopem do Japonska. Ve Vladivostoku je ale nepustili na trajekt, tak skončili ve střední Asii. Vznikl z toho příběh, kde nebudete věřit, co všechno se může pokazit.

jakub venglar zahorami.cz

Jakub Venglář

Čína ? !

Čína je velká a bláznivá země. Jeden den budete obyvatele milovat za jejich úsměv a ochotu, zatímco pozítří přinese hlubokou nenávist k davům. Kam se oko podívá, tam roste nový mrakodrap, dálnice nebo hotel a nic není překážkou.V „Říši středu“ mají všechno, po čem srdce cestovatele touží, a také spoustu věcí, o kterých jste raději nikdy nechtěli slyšet…

titan a inzulin

Titan a Inzulín

Jak Titan a Inzulín přežili měsíc v Indii

Chtěli jste cestovat, ale báli jste se, že to nezvládnete? Ukážeme vám, že i s cukrovkou a titanovými kyčlemi se dá procestovat celá Indie. V Indii jsme strávili měsíc a navštívili nejznámější místa i méně turistická zákoutí (Jaipur, Agra, Chennai, Bengalúr, Nové Dillí a další). Přijďte si poslechnout, jaké je to točit bollywoodský film, jak přežít několikadenní techno party a jak obtížně se kupuje lokální SIM karta.

jirka kalat

Jiří Kalát

Pořádek a chaos – Maroko a Mauretánie

Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Je za mnou více než 6500 km strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním, hikováním nebo popíjením stovek skleniček berber whisky.

pavol luptak

Pavol Luptak

Opt-out of the system. Vystup ze systému.

Jak dosáhnout ekonomické a osobní svobody za použití globálnosti a flexibility. Vyberte si vhodnou zemi trvalého pobytu. Vyberte si vhodnou zemi pro firmu. Minimalizujte zájmy v domovské zemi. Zrušte bankovní účty. Konvertujte na krypto, preferujte anonymní kryptoměny. Zvolte si globální životní pojištění. Vyberte si globálního mobilního operátora. Přijměte ekonomiku sdílení. Pomozte přátelům opustit systém.

tomas sapovalov svaty martin

Tomáš Šapovalov

Svatý Martin – Las Vegas Karibiku aneb 2 roky v ráji

Tomáš je známý jako zakladatel největšího českého serveru o Novém Zélandu VisitKiwi.cz, ale také strávil 18 měsíců na karibském ostrově Svatý Martin. Jaký je život v Karibiku? Kam vyrazit, kde hledat práci a jak to, že Karibik není rájem na zemi?

vlada vachal kldr

Vladimír Váchal

KLDR – Totalitní neznámo

Přednáška o Severní Korei, tedy o zemi, kterou zná každý, přesto se do ní vydává jen zlomek cestovatelů. Vladimír vás povede trasou své týdenní cesty. Co všechno viděl nebo spíš mu bylo ukázáno, můžete vidět na spoustě fotografií. Vydejte se do země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu.

vlakfest felicií na sibiř

VlakFest

Felicií na Sibiř

Plán zněl jednoduše: Vzít starou felicii, předělat ji na drezínu a projet nejsevernější železnici na světě. Na přednášce se dozvíte, jak ve zdraví ujet 9000 km křížem krážem Sibiří, zvládnout setkání s policajty, když u sebe nemáte doklady, nebo jak přepít Rusy. A taky jak se vlastně jezdí po kolejích.

Další budeme postupně zveřejňovat

Hudební vystoupení

Malalata

Poslechni si ukázku

Hudební projekt MALALATA, působící na scéně více než 13 roků, je synonymem pro jedinečnou fúzi balkan beats, gypsy music, reggae a world music. Dvojice slovenských DJs spojuje tyto rytmy do osobitých setů, kterou doplňují o nespoutanou a nakažlivou energickou performance.

Cimbal Classic

Poslechni si ukázku

Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových, která patří už více než pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové scény. Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak se máte na co těšit!

Piqi Miqi

Poslechni si ukázku

Piqi Miqi, který původně pochází z New Yorku, se v roce 2010 rozhodl přesunout svou hudební kariéru do Prahy. Podařilo se mu vytvořit pozitivně-energický zvuk spojující funk, new-wave, synth-pop a R&B. Jeho rytmické a soulové vokály, inspirované hudební scénou 70tek, 80tek a 90tek, postaví rozhodně všechny na nohy!

Kaczi

Poslechni si ukázku

Kaczi je energická písničkářka, která balancuje mezi žánry pop-folk-šanson a svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů, přičemž se jí daří vytvořit z individuálních znaků novou interpretační kvalitu.

OKno

Poslechni si ukázku

Brněnská pop-folková sestava herců z Husy na provázku začala svou historii psát v brněnských ulicích. Pak si řekli „oukej, no“ a založili kapelu, se kterou začali koncertovat 17. listopadu 2016. Na pódiu představují své autorské písně a baví diváky chytlavými skladbami i hereckým umem.

Jiří Monty

Poslechni si ukázku

Folkový písničkář žijící v Přibicích na Jižní Moravě, který si vytvořil vlastní hudební směr nazýván "Plnotučný FOLK".

ziwell express atelier

Ateliér

Poslechni si ukázku

Ateliér je pětičlenná hudební skupina z Brna hrající na pomezí všech možných žánrů. Od folku k rocku se cesta klikatí přes world music s příměsí populární hudby. Má i svoje komorní těleso s názvem “Ateliér trio”, které dovoluje muziku dovést i do míst, kam by velký a zvukově náročný Ateliér zavítat nemohl.

ziwell express panoptikum

Panoptikum

Poslechni si ukázku

Psychedelická brněnská alternativa v československém podání. Svěží melodie v doprovodu exotických rytmů, smíchané v koktejlu poetických textů, okořeněném spontánní divadelní extravagancí. To celé zabaleno do hávu mystérie a barev.

ziwell express Barbora Zmeková

Barbora Zmeková

Poslechni si ukázku

Skladatelka a multiinstrumentalistka pohybující se ve svých písních s autorskými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

V ceně je místo pro stan na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lehátko nebo lůžko ve vlaku. Kapacita je omezená a kdo se dřív přihlásí, ten dřív spí v kupéčku a může si vybrat spolunocležníky.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři. Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

PITNÝ REŽIM

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku. O doplňování tekutin a iontů se postará piešťanský pivovar ŽiWELL. O zvýšení energie zase brněnská pražírna MOTMOT. I nějaké ty lihoviny budou...

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu. Sprcha bude k dispozici vždy na večerní zastávce.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo. A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trocha peněz.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 3 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji. Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Co na akci říkají účastníci

ladislav zibura

Ladislav Zibura

"ŽiWELL byl vpravdě živelný zážitek – ovšem s klidným spánkem na vlakových lůžkách, dostatkem místa i záchodů pro všechny a výborným jídlem. Atmosféra společné cesty stmeluje lidi a já nepamatuji, že bych někdy na festivalu potkal lepší partu. ŽiWELL je parádní kombinací výletu, dobrodružství, koncertů a příjemného popíjení na vlakovém baru s fajn lidmi."

veronika pourova

Veronika Pourová

"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"

miky skoda

Miky Škoda

"Je to jedna z těch akcí, u kterých víte, že bude stát za to, i když ani neznáte program. Už jenom způsob komunikace napovídá, že tam v první řadě potkáte lidi, co si na nic nehrajou. A přesně to se vyplnilo. Organizátoři jsou skvěle semknutá parta lidí, se kterými jste hned kamarádi, a podle toho vypadá atmosféra na celém festivalu. Pro bručouny se tam moc místa nenajde."

monika kubatova

Monika Kubátová

"Kombinace vlaku, cestovatelských přednášek, koncertů a piva? To přeci nemůže být špatné! Program byl skvěle promyšlený, každý si přišel na své. Od sbírání inspirací na cesty, zpívání, poslechu hudby, popíjení až po mírné filozofování o životě s ostatními. Sešlo se zde nespočet skvělých lidí, kteří si měli co předat, a vznikla jedna velká parta. Už se těším na další ročník!"

Jak vypadal loňský ročník

Cena jízdenek

Cena jízdenky se odvíjí od tvých finančních možností:

2 900 Kč

Má finanční situace utrpěla kvůli karanténě

3 900 Kč

Jsem student(ka), díky za slevu

4 900 Kč

Jsem pracující a rád akci podpořím

NOCLEH
PROČ JE TO TAK "DRAHÉ"?
Kdybychom se svezli vlakem s dotací a veškerý program probíhal venku na louce, ušetřili bychom 90 % nákladů. A byla to i varianta, o které jsme uvažovali. Nakonec ale volání srdce po vlastním vlaku a pocitu svobody převládlo a rozhodli jsme se, že to stojí za to. I když jen za takový vlak zaplatíme zhruba 800 tis. Kč.

SPECIÁLNÍ KARANTÉNNÍ CENA
Chceme vyjít vstříc těm, kteří na festival chtějí jet, ale nemůžou si kvůli své finanční situaci dovolit jízdenku za plnou cenu. Necháme na tvém uvážení, jestli tě karanténa zasáhla tolik, že máš nárok na dotované jízdné.
Pojeď s námi
Pokud víš, co děláš, zmáčkni velké oranžové tlačítko.

Po vyplnění formuláře ti potvrdíme, že pro tebe máme místo, a poprosíme tě o zaplacení 50% zálohy, abychom měli jistotu, že to s účastí myslíš vážně.

Zbytek doplatíš před odjezdem, kdy ti pošleme dotazník k volbě spolucestujících v kupé a objednávce jídla.

Pak se přidej k facebookové události a přizvi kamarády :)

Copyright © 2020 VlakFest. Všechna práva vyhrazena :)