ŽiWELL Express 2022

Naše představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou.

Abys tušil/a, co tě čeká, mrkni na fotky z loňského ročníku.

Čekají tě 4 dny ve vlaku, během kterých ujedeme stovky kilometrů a poslechneme si řadu cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení. K tomu si připočti nekonečně hudebních jammů a zábavy v režii účastníků.

4. ročník hudebně-cestovatelského festivalu se koná 21.–24. července 2022.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Každý den nás čeká několik hodin jízdy vlakem, koncerty, hudební jammy, povídání a koupačky. Projedeme Moravu i Slezsko a dojedeme až na Slovensko.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Hudba a pivo jsou důležité, ale bez skvělých cestovatelských přednášek by to nebylo ono. Patrona nám dělá Ládík Zibura a cestovatelů od kosti tu potkáte spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Festival provází hudba známých i méně známých umělců, kteří hrají ve vlaku i večer na louce. Místo se najde i pro ty, kteří chtějí hudbu tvořit a jammovat s ostatními. Vezmi s sebou kytaru, ukulele, flétnu i zpěvníky.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky. Podmínkou účasti je slušné chování a zábava jen s přiměřeným množstvím alkoholu. Tvrdý alkohol je na našich akcích zakázaný.

Program

Program cestovatelských přednášek i hudebních vystoupení teprve připravujeme. Abys měl/a představu, že u nás nevystupují žádní pouliční komedianti, můžeš se podívat na loňský program. Nebo i předloňský.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

V ceně je místo pro stan na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lehátko nebo lůžko ve vlaku, případně si s kamarády rezervovat se slevou celé kupé.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři. Myslíme i na vegetariány. Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

PITNÝ REŽIM

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku. O doplňování tekutin a iontů se postarají spřátelené pivovary a o zvýšení energie brněnská pražírna MOTMOT.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu. Koupání budeš muset muset zvládnout po cestě v řece, lomu nebo na koupališti, sprchy zatím neslibujeme.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a power banku. A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trocha peněz (na Slovensku potřebuješ eura).

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 4 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji. Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Trasa a jízdní řád

Termín: 21.–24. července 2022

Vyjíždíme ve čtvrtek ráno z Prahy, čas, místo odjezdu a zastávky po cestě ještě upřesníme.

Co na akci říkají účastníci

ladislav zibura

Ladislav Zibura

"ŽiWELL byl vpravdě živelný zážitek – ovšem s klidným spánkem na vlakových lůžkách, dostatkem místa i záchodů pro všechny a výborným jídlem. Atmosféra společné cesty stmeluje lidi a já nepamatuji, že bych někdy na festivalu potkal lepší partu. ŽiWELL je parádní kombinací výletu, dobrodružství, koncertů a příjemného popíjení na vlakovém baru s fajn lidmi."

veronika pourova

Veronika Pourová

"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"

miky skoda

Miky Škoda

"Je to jedna z těch akcí, u kterých víte, že bude stát za to, i když ani neznáte program. Už jenom způsob komunikace napovídá, že tam v první řadě potkáte lidi, co si na nic nehrajou. A přesně to se vyplnilo. Organizátoři jsou skvěle semknutá parta lidí, se kterými jste hned kamarádi, a podle toho vypadá atmosféra na celém festivalu. Pro bručouny se tam moc místa nenajde."

monika kubatova

Monika Kubátová

"Kombinace vlaku, cestovatelských přednášek, koncertů a piva? To přeci nemůže být špatné! Program byl skvěle promyšlený, každý si přišel na své. Od sbírání inspirací na cesty, zpívání, poslechu hudby, popíjení až po mírné filozofování o životě s ostatními. Sešlo se zde nespočet skvělých lidí, kteří si měli co předat, a vznikla jedna velká parta. Už se těším na další ročník!"

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenky

3 900 Kč

Jsem student/ka, díky za slevu

4 900 Kč

Jsem pracující a rád/a akci podpořím

Nocleh

Venku

Ve vlaku

Celé kupé

Rozdíl mezi lehátkem a lůžkem

Lehátek je v kupé 4 nebo 6, kupé mají prosklená dveře a nedají se zamknout. V lehátkových kupé přes den můžou sedět lidi, kteří spí ve stanu, a můžou si do nich dávat věci.

Lůžka jsou v kupé 3 a jsou širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací, zamilovaným párům proto doporučujeme volit lůžkové kupé. Celou dobu je jen tvoje.

Rezervuj si celé kupé

Lidé, kteří spí ve stanu, si přes den dávají zavazadla do lehátkových kupé a můžou si tam i sednout. Pokud spíš v kupé a chceš ho mít i přes den výhradně pro sebe, rezervuj si ho celé a vyber si své spolunocležníky. Ti nám už pak za nocleh nic navíc neplatí, případné rozdělení nákladů na kupé si domluvte mezi sebou.
Pojeď s námi
Chceš jet na ŽiWELL Express 2022? Stačí vyplnit formulář a zaplatit jízdenku.

Pokud by sis účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, vrátíme ti celou částku. Pokud bychom byli nuceni akci zrušit, též ti vrátíme všechny peníze. Kdybys nemohl/a jet na poslední chvíli, můžeš za sebe zkusit najít náhradu.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.