ŽiWELL Express 2021

ziwell express 2021 vlakfest

3. ročník hudebně-cestovatelského festivalu má zatím jen datum: 3.–6. července 2021. Využijeme prodlouženého víkendu, aby sis nemusel/a brát dovolenou. Trasu, místa večerních koncertů a noclehů i program teprve připravujeme. Zveřejňovat ho začneme příští rok, kdy i spustíme přihlašování na festival.

Naše představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou.

Čekají tě 4 dny ve vlaku, během kterých ujedeme přes 1 200 kilometrů a poslechneme si 10 cestovatelských přednášek a 9 hudebních vystoupení. K tomu si připočti nekonečně hudebních jammů a zábavy v režii účastníků.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Každý den nás čeká 7 hodin jízdy vlakem, koncerty, hudební jamy, povídání a koupačky. Projedeme Sázavu, Žďárské vrchy, Jeseníky a dojedeme až do Piešťan.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Celá akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi dálku. Hudba a pivo jsou důležité, ale bez skvělých cestovatelských přednášek by to nebylo ono. Patrona nám dělá Ládík Zibura a cestovatelů od kosti tu potkáte spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Festival bude provázet hudba známých i méně známých umělců, kteří zahrají ve vlaku i večer na louce. Místo se najde i pro ty, kteří chtějí hudbu tvořit a jammovat s ostatními. Vezměte s sebou kytaru, ukulele, flétnu, foukací harmoniku i zpěvníky.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky. Podmínkou účasti je slušné chování a zábava jen s přiměřeným množstvím alkoholu.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

V ceně je místo pro stan na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lehátko nebo lůžko ve vlaku. Kapacita je omezená a kdo se dřív přihlásí, ten dřív spí v kupéčku a může si vybrat spolunocležníky.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři z bistra Botanic. Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

PITNÝ REŽIM

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku. O doplňování tekutin a iontů se postará piešťanský pivovar ŽiWELL. O zvýšení energie zase brněnská pražírna MOTMOT. I nějaké ty lihoviny budou...

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu. Sprchy možná budou, ale spíš počítej s koupáním v lomu nebo řece.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo. A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trocha peněz.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 3 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji. Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Co na akci říkají účastníci

ladislav zibura

Ladislav Zibura

"ŽiWELL byl vpravdě živelný zážitek – ovšem s klidným spánkem na vlakových lůžkách, dostatkem místa i záchodů pro všechny a výborným jídlem. Atmosféra společné cesty stmeluje lidi a já nepamatuji, že bych někdy na festivalu potkal lepší partu. ŽiWELL je parádní kombinací výletu, dobrodružství, koncertů a příjemného popíjení na vlakovém baru s fajn lidmi."

veronika pourova

Veronika Pourová

"Albertova akce zněla od začátku skvěle a nekonvenčně, takže jsem se hned rozhodla jet. Vůbec jsem neměla pocit, že jsem na organizované akci, ale zároveň byl program zábavně vymyšlený. A složení lidí? Nejlepší!"

miky skoda

Miky Škoda

"Je to jedna z těch akcí, u kterých víte, že bude stát za to, i když ani neznáte program. Už jenom způsob komunikace napovídá, že tam v první řadě potkáte lidi, co si na nic nehrajou. A přesně to se vyplnilo. Organizátoři jsou skvěle semknutá parta lidí, se kterými jste hned kamarádi, a podle toho vypadá atmosféra na celém festivalu. Pro bručouny se tam moc místa nenajde."

monika kubatova

Monika Kubátová

"Kombinace vlaku, cestovatelských přednášek, koncertů a piva? To přeci nemůže být špatné! Program byl skvěle promyšlený, každý si přišel na své. Od sbírání inspirací na cesty, zpívání, poslechu hudby, popíjení až po mírné filozofování o životě s ostatními. Sešlo se zde nespočet skvělých lidí, kteří si měli co předat, a vznikla jedna velká parta. Už se těším na další ročník!"

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenek

Cena jízdenky se odvíjí od tvých finančních možností:

2 900 Kč

Má finanční situace utrpěla kvůli karanténě

3 900 Kč

Jsem student(ka), díky za slevu

4 900 Kč

Jsem pracující a rád akci podpořím

NOCLEH
SPECIÁLNÍ KORO-KARANTÉNNÍ CENA
Chceme vyjít vstříc těm, kteří na festival chtějí jet, ale nemůžou si kvůli své finanční situaci dovolit jízdenku za plnou cenu. Necháme na tvém uvážení, jestli tě karanténa zasáhla tolik, že máš nárok na dotované jízdné.
Pojeď s námi
Oficiální přihlašování na akci spustíme na konci března, kdy tě po přihlášení poprosíme o zaplacení 50% zálohy. Zbytek doplatíš před odjezdem.

Pokud chceš už teď mít jistotu, že na tebe zbude místo, a vědět všechny potřebné informace, klikni na oranžové tlačítko a "předregistruj" se mezi účastníky.

Program budeme postupně doplňovat a o novinkách informovat i na naší facebookové stránce.

Copyright © 2021 VlakFest. Všechna práva vyhrazena :)