ŽiWELL Express 2023

Jak vypadá tvoje představa dokonalého víkendu? Máme návrh. Dojedeš po staré trati na louku, dáš si pivo ve skvělé společnosti, poslechneš si zážitky z cest a při kytaře budeš usínat pod hvězdnou oblohou. Láká tě to? Pak jsi tu správně!

Během 4 dnů společně ujedeme po trati stovky kilometrů, poslechneme si cestovatelské přednášky, hudební vystoupení, užijeme si hudební jamy, výlety, koupačky v přírodních lomech a skvělou bandu lidí. Letos jedeme už po páté a znovu jsme nachystali neokoukaná místa, které tě pohltí svou atmosférou. Tak si zapiš do kalendáře 5.–8. července 2023, na téhle akci nesmíš chybět!

Už se stalo, že jsme mrknutím oka vyprodali akci dva měsíce před konáním. Nečekej proto na poslední chvíli a kup si jízdenku s předstihem. Ty budeš mít jisté místo a my budeme vědět, s kolika lidmi můžeme počítat.

Jedeš poprvé? Přečti si, co od cesty můžeš čekat.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Na čtyři dny se tvým novým domovem stane vlak. Můžeš v něm odpočívat, spát, účastnit se programu, filozofovat nad pivem či vínem – cokoliv budeš mít na srdci nebo na jazyku (krom tvrdého). A mezitím tě vlak teleportuje na zajímavá místa po Česku a Slovensku.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Na větší dálky, než jsou naše krásné kopce tě nalákají cestovatelské přednášky z různých koutů světa. Naším patronem je Ladislav Zibura. A i když s námi nejezdí na každou cestu, dalších cestovatelů od kosti tu potkáš spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Na festivalu nesmí chybět hudba. Kromě oblíbených a všudypřítomných jamů si poslechneš známé i méně známé umělce. Hrajeme ve vlaku i večer na louce. Vezmi s sebou kytaru, ukulele, flétnu, zpěvníky, triangl – všechno s námi využiješ.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Cesty s námi jsou ideální pro každého, kdo má dobrodružné srdce, chce objevovat místa neznámá a neprofláknutá, nevadí mu improvizace za pochodu, přežije občasné nepohodlí a je vřelý k lidem známým i neznámým.

Program

Kompletní program cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení budeme zveřejňovat postupně. Pokud máš tip na hudebníky nebo cestovatele, které bychom určitě měli pozvat, napiš nám na info@vlakfest.cz.

Hudební vystoupení

Malalata

DJ duo spreading balkan beats around the world 🐐

Squadraphonics

Skvadra čtyř nadšenců, která přispěchala doplnit brněnskou barbershopovou scénu. Ve světě barbershopových kvartetů jsou sice převážně noví, ve světě vokální hudby však zdaleka ne. Teď ovšem přišli zdolat i zvonivé dominantní septakordy, vyšperkované tagy, holicí strojky a břitvy... ehm... teda... úzkou harmonii... a další barbershopové záludnosti.

Ateliér

Na nové desce se ovšem stále objevují hudební prvky, ze kterých Ateliér vzešel – prvky folku, world music, rocku i lidové hudby. Písně na nové desce jsou inspirovány převážně z cest po nehostinných a divokých krajinách severu a východu.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Pro tvé pohodlí měníme koncept a každý účastník má své místo ve spacím kupé ve vlaku.

Pokud ale toužíš po spaní pod hvězdnou oblohou, klidně si vezmi karimatku a spacák a můžeš to zakempit vedle vlaku.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři. Myslíme i na vegetariány.

Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

PITNÝ REŽIM

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku.

O doplňování tekutin a iontů se postarají spřátelené pivovary a o zvýšení energie brněnská pražírna MOTMOT.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu.

Koupání budeš muset muset zvládnout po cestě v řece, lomu nebo na koupališti, sprchy budou na Slovensku v kempu.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a power banku.

A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trocha peněz (na Slovensku potřebuješ eura).

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 4 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji.

Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Trasa a jízdní řád

Vyrážíme ve středu 5. července 2023, vracíme se v sobotu 8. července, ať máš ještě neděli na vzpamatování se. Díky státním svátkům ti stačí jeden dovolené na celou cestu. A to se rozhodně vyplatí, Horste. Naplánovali jsme novou trasu a vybrali neokoukaná místa. Nech se překvapit, kudy to bude tentokrát. Nástup se bude konat pravděpodobně v Praze, možná i v Brně. Víc ti povíme před cestou.

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenky

Oproti předchozím ročníkům máš v ceně i vlastní místo v kupé. Takže budeš mít vlastní prostor, kde složit batoh nebo hlavu. Rozhodně ale nepřijdeš o možnost nocování pod hvězdnou oblohou. Pokud chceš, vezmi si karimatku a spacák a vyspi se na louce ve vlaku. Stan si prosím neber, vzhledem k zázemí ve vlaku je zbytečný. Pro lepší představu, kde budeš trávit kus svého času, se mrkni na Naše vagony.

4 200 Kč

Studentská jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

5 350 Kč

Jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

8 500 Kč

Jízdenka v lůžkovém kupé pro 3

26 750 Kč

Celé 6lehátkové kupé

21 250 Kč

Celé 3lůžkové kupé

Info k jízdence

Pojeď s námi!
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Při platbě kartou po tobě budeme chtít zaplatit hned, u platby převodem je splatnost 10 dní od objednávky. Pokud nám do té doby nedorazí na účet platba se správným variabilním symbolem, vyhrazujeme si právo tvoji jízdenku bez upozornění stornovat a nabídnout místo dalším zájemcům.

Pokud by sis svoji účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, napiš na email info@vlakfest.cz, vrátíme ti celou částku. Později už žádné peníze nevracíme, ale můžeš zkusit jízdenku přeprodat někomu dalšímu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.