ŽiWELL Express 2023

Naše představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou.

Abys tušil/a, co tě čeká, mrkni na fotky z loňského ročníku. Zajímají tě zkušenosti předchozích účastníků? Mrkni na stránku Reference.

Čekají tě 4 dny ve vlaku, během kterých ujedeme stovky kilometrů a poslechneme si řadu cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení. K tomu si připočti nekonečně hudebních jammů a zábavy v režii účastníků, výlety a koupačky v přírodních lomech.

4. ročník hudebně-cestovatelského festivalu se koná 5.–8. července 2023.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Každý den nás čeká několik hodin jízdy vlakem, koncerty, hudební jammy, povídání a koupačky. Projedeme Moravu i Slezsko a dojedeme až na Slovensko. Ve vlaku můžeš i spát.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Hudba a pivo jsou důležité, ale bez skvělých cestovatelských přednášek by to nebylo ono. Patrona nám dělá Ladislav Zibura a cestovatelů od kosti tu potkáte spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Festival provází hudba známých i méně známých umělců, kteří hrají ve vlaku i večer na louce. Místo se najde i pro ty, kteří chtějí hudbu tvořit a jammovat s ostatními. Vezmi s sebou kytaru, ukulele, flétnu i zpěvníky.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky. Podmínkou účasti je slušné chování a zábava jen s přiměřeným množstvím alkoholu. Tvrdý alkohol je na našich akcích zakázaný.

Program

Kompletní program cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení budeme zveřejňovat postupně od jara 2023.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

V ceně je místo pro stan na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lehátko nebo lůžko ve vlaku, případně si s kamarády rezervovat se slevou celé kupé.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři. Myslíme i na vegetariány. Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

PITNÝ REŽIM

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku. O doplňování tekutin a iontů se postarají spřátelené pivovary a o zvýšení energie brněnská pražírna MOTMOT.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu. Koupání budeš muset muset zvládnout po cestě v řece, lomu nebo na koupališti, sprchy budou na Slovensku v kempu.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a power banku. A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trocha peněz (na Slovensku potřebuješ eura).

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 4 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji. Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Trasa a jízdní řád

Vyrážíme ve středu 5. července 2023 z Prahy nebo Brna, vracíme se v sobotu 8. července. Využijeme státních svátků, takže ti bude stačit jeden den dovolené.

Pro tento ročník jsme vybrali novou trasu a neokoukaná místa, ale zatím ti nic z trasy neprozradíme. Nech se překvapit.

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenky

Do konce roku 2022 koupíš jízdenky za akční ceny z roku 2020!

3 900 Kč

Pro studenty

4 900 Kč

Pro pracující

Nocleh

Venku

Ve vlaku

Celé kupé

Podívej se, jak vypadají naše vagóny.

Rezervuj si celé kupé

Rezervuj si celé kupé a vyber si své spolunocležníky. Ti nám už pak za nocleh nic navíc neplatí, případné rozdělení nákladů na kupé si domluvte mezi sebou.
Pojeď s námi
Chceš jet na ŽiWELL Express 2023? Stačí vyplnit formulář a zaplatit jízdenku.

Pokud by sis účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, vrátíme ti celou částku. Kdybys nemohl/a jet na poslední chvíli, můžeš za sebe zkusit najít náhradu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.