ŽiWELL VlakFest 2024

Chceš zažít čistou a nefalšovanou atmosféru VlakFestu? Pak jsi tu správně. Poslechneš si zážitky z cest, zazpíváš si při kytaře, poslechneš skvělé kapely, strávíš prodloužený víkend v úžasné společnosti a odneseš si zážitky, které budeš vstřebávat ještě dlouho.

Během 4 dnů společně ujedeme po trati stovky kilometrů, podíváme se do zapadnutých koutů, ve vlaku si poslechneme cestovatelské přednášky, kapely, užijeme si hudební jamy,... výlety, koupačky v přírodních lomech a skvělou bandu lidí. Letos jedeme už po šesté a znovu jsme nachystali neokoukaná místa, které tě pohltí svou atmosférou. Tak si zapiš do kalendáře 4.–7. července 2024, na téhle akci nesmíš chybět!

jedu s vámi

Jedeš poprvé? Přečti si, co od cesty můžeš čekat.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Na čtyři dny se tvým novým domovem stane vlak. Můžeš v něm odpočívat, spát, účastnit se programu, filozofovat nad pivem či vínem – cokoliv budeš mít na srdci nebo na jazyku (krom tvrdého). A mezitím tě vlak teleportuje na zajímavá místa po Česku a Slovensku.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Na větší dálky, než jsou naše krásné kopce tě nalákají cestovatelské přednášky z různých koutů světa. Naším patronem je Ladislav Zibura. A i když s námi nejezdí na každou cestu, dalších cestovatelů od kosti tu potkáš spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Na festivalu nesmí chybět hudba. Kromě oblíbených a všudypřítomných jamů si poslechneš známé i méně známé umělce. Hrajeme ve vlaku i večer na louce. Vezmi s sebou kytaru, ukulele, flétnu, zpěvníky, triangl – všechno s námi využiješ.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Cesty s námi jsou ideální pro každého, kdo má dobrodružné srdce, chce objevovat místa neznámá a neprofláknutá, nevadí mu improvizace za pochodu, přežije občasné nepohodlí a je vřelý k lidem známým i neznámým.

Program

Punk-rocková energie, která hýří pódia již od roku 1992 mnohé z nás přenese do divokých teenage let. Mladistvé naštvání připomenou hity “Škola”, “Online” nebo “Ruce spojený”. Garance propocených triček, vyskákaných nohou, vybouření a dobrá nálada zaručena!

Bastardi jsou kapela hrající celtic punk/rock. Rádi se zdržují v místních hospůdkách, odkud také vychází většina jejich textů. Tematicky se zaměřují na irský, skotský a moravský folklór, obohacený lidovými nástroji jako je irská flétna, akordeon, nebo skotské dudy.

Mít v kapele akordeon, to je punk. Ale mít tam dva akordeony, to už je echt punk. Kapela vznikla v roce 2001 na pár akordech, baskytaře a kytaře. Od té doby už se rozrostli a přibyly další nástroje. Užij si nezaměnitelnou atmosféru jejího koncertu pod širým nebem!.

Užij si psychedelický zážitek z Brna! Kapelu Panoptikum si užije každý, kdo má rád hudební objevování mimo běžné rámování.

Písničkář, aktuálně zakotvený v Holešovicích, míchá v kotli vlivy autorů jako jsou Mňága, Traband, ZNC, Fixa, Green day i Nirvana. Na koncertě čekej melodickou smršť, dunivý kopák i bezbřehou slovní improvizaci!

Kapela s přívalem nehynoucí energie, jejíž maďarské a romské melodie ti přejdou rovnou do krve. V překladu jejich název znamená “Na cestě domů” a příhodně nás doprovodí v našem drncajícím vláčku.

Písničkář a parodista, autor nevážných textů o vážných tématech. V jeho tvorbě se potkávají Dáda Patrasová s Olgou Hepnarovou (brm brm kokoti) a Hermannem Göringem.

Vašek je mladý kytarista, zpěvák a písničkář, který si sám za pomocí looperu tvoří romantické kousky i energické chytlavé popovky. Znát ho můžeš z kytarovek, nebo z ulic Brna. Pokud ne, tak ho letos rozhodně budeš znát z Žiwellu.

Jihomoravská kapela ti předvede svou hudební skrumáž 70s tvrdýho rock'n'rollu a blues se špetkou tabáku zalitýho single malt Scotch... Těš se na harmonicky i instrumentálně propracované kousky na živelném koncertu.

Kombinace vřelého a chraplavého barytonu s psychedelickým zvukem tebou zarezonuje.  

Cestovatelské přednášky

13 000 km prázdnin
Limitům vstříc

Sám ve 20 letech stopem, Tureckem, Íráckým Kurdistánem, Uzbekistánem a Tádžikistánem. Dva měsíce čistého, nefalšovaného punku a svobody. Od objevování skrytých přírodních krás a nikdy nepřestávající pohostinnosti místních lidí, až po situace na hraně, jako jsou zaminovaná pole, teploty přes 50°C a nebezpečná horská sedla.

Od čáry k čáře!
Aneb Pacifická hřebenovka

Povídání o tom, jak se jeden bláznivý diabetik rozhodl nenechat se odradit svým okolím a vyrazil se projít pěšky Amerikou od Mexika až po Kanadu. Po 162 dnech v panenské přírodě, myšmi milován, srnami olizován a medvědy nesežrán si úspěšně odškrtl 4250 km dlouhou Pacific Crest Trail. To všechno na důkaz, že překážky jsou jen v naší hlavě, a když doopravdy chceme, zvládneme skoro cokoli.

TOP 10 mexických bizárů

Jedenáct let života na dohled od mexické sopky Popocatépetl plných každédenních podivností a bizárů, které vyústily v knižní sérii Mexikopedie, ze které ochutnáme ty nejlepší příběhy. Zapálíme pentagram při Černé mši nejvyšších mexických čarodějů. Položíme obětinu na oltář patrona drogových dealerů, vrahů a taxikářů. Přestaneme dýchat při smrtelných skocích do vodního oka v Acapulcu. A poodhalíme si tajné detaily ilegálního přechodu migrantů do USA za americkým snem.

Cestování se psem

Slávek a fenka Corey projeli 28 států autostopem. Jaké to je cestovat se psem, co k tomu všechno potřebujete, jaké jsou úskalí a radosti? Projdeme si cesty po Balkánu, Banátu i celkově po Evropě, dále cesty po Rusku, Střední Asii, Íránu nebo Turecku.

Z Olomouce (skoro) do Istanbulu na kajaku

3000 kilometrů, 9 států, 3 hlavní města, 2 řeky, 1 moře, 1 kajak.
Vyprávění o dobrodružné cestě jednoho šílence, ve kterém nechybí policie, mafiáni, samota i boj o život.
Ale hlavně o spoustě náhodných setkání, vodě a radosti z cesty.

Stopem do Ázerbájdžánu

Vyprávění se zpěvy a tanci dvou nemajetných malocestovatelů, co se projednou autostopem vydali na východ dál než do Vyškova. Cestou do Ázerbájdžánu sice ztratili ručník a soudnost, ale zato se vrátili s písněmi, které jinde neuslyšíte a kilem lokum, které už neochutnáte, protože to bylo před pěti lety.

Workshopy

workshop žonglování
večerní ohnivá show

Nadšenkyně do spousty netypických aktivit, vícenásobná Mistryně ČR v HEMA šermu, absolventka matematického inženýrství pracující na letadlech, milovnice zpěvu, kytar a dobré whisky, která si ráda hraje s ohňem. Seznam se s Klárkou! Právě ohnivé aktivity uvidíš v krátkém vystoupení a budeš si moct vyzkoušet žonglovat při jednoduchém workshopu.

masážní workshop

Barčinou profesí je sportovní fyzioterapie. VlakFest je relaxace se vším všudy, a proto se můžeš těšit na masážní workshop. Potřebovat budeš jen dvojičku, se kterou budeš na workshopu pracovat.

kytara pro začátečníky

Láká tě začít hrát na kytaru a vydat se na cestu hudby a zpěvu, ale nevíš z kterého konce to uchopit? Deiv a Domeček vysvětlí základy kytary, co a jak levou a pravou rukou, co je to akord, proč nikdy nehrát Stánky a mnoho dalšího!

... a spoustu dalších

Kompletní program cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení budeme zveřejňovat postupně. Pokud máš tip na hudebníky nebo cestovatele, které bychom určitě měli pozvat, napiš nám na info@vlakfest.cz.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

V ceně je místo pro spaní pod hvězdnou oblohou na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lehátko nebo lůžko ve vlaku.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar, kde se můžeš občerstvit.

U táboráku si můžeš upéct kus žvance a vynasnažíme se zařídit místní gastronomii.

PITNÝ REŽIM

O doplňování tekutin a iontů se postarají spřátelené pivovary a o zvýšení energie brněnská pražírna MOTMOT.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu.

Koupání budeš muset muset zvládnout po cestě v řece, lomu nebo na koupališti.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a power banku.

A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i hotovost.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 4 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji.

Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Trasa a jízdní řád

Vyrážíme ve čtvrtek 4. července 2024, vracíme se v neděli 7. července. Díky státním svátkům nepotřebuješ spoustu dovolené na celou cestu. A to se rozhodně vyplatí, Horste. Další podrobnosti o jízdním řádu se dozvíš později.

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenky

V ceně máš i vlastní místo v kupé, Takže budeš mít vlastní prostor, kde složit batoh nebo hlavu. Rozhodně ale nepřijdeš o možnost nocování pod hvězdnou oblohou. Pokud chceš, vezmi si karimatku a spacák a vyspi se na louce. Pro lepší představu, kde budeš trávit kus svého času, se mrkni na Naše vagony.

4 200 Kč

Jízdenka se spaním pod širákem

5 350 Kč

Jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

8 500 Kč

Jízdenka v lůžkovém kupé pro 3

26 750 Kč

Celé 6lehátkové kupé

21 250 Kč

Celé 3lůžkové kupé

Info k jízdence

Pojeď s námi!
Při platbě kartou po tobě budeme chtít zaplatit hned, u platby převodem je splatnost 10 dní od objednávky. Pokud nám do té doby nedorazí na účet platba se správným variabilním symbolem, vyhrazujeme si právo tvoji jízdenku bez upozornění stornovat a nabídnout místo dalším zájemcům.

Pokud by sis svoji účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, napiš na email info@vlakfest.cz, vrátíme ti celou částku. Později už žádné peníze nevracíme, ale můžeš zkusit jízdenku přeprodat někomu dalšímu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.