ŽiWELL VlakFest 2024

Chceš zažít čistou a nefalšovanou atmosféru VlakFestu? Pak jsi tu správně. Poslechneš si zážitky z cest, zazpíváš si při kytaře, poslechneš skvělé kapely, strávíš prodloužený víkend v úžasné společnosti a odneseš si zážitky, které budeš vstřebávat ještě dlouho.

Během 4 dnů společně ujedeme po trati stovky kilometrů, podíváme se do zapadnutých koutů, ve vlaku si poslechneme cestovatelské přednášky, kapely, užijeme si hudební jamy,... výlety, koupačky v přírodních lomech a skvělou bandu lidí. Letos jedeme už po šesté a znovu jsme nachystali neokoukaná místa, které tě pohltí svou atmosférou. Tak si zapiš do kalendáře 4.–7. července 2024, na téhle akci nesmíš chybět!

Chceme ocenit ty, kteří si kupují jízdenky s předstihem. Do konce roku je cena za jízdenku stejná jako předchozí ročník, od příštího roku jdeme s cenou výš. Prodej spouštíme 20. listopadu!

Chci jet s vámi!

Jedeš poprvé? Přečti si, co od cesty můžeš čekat.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Na čtyři dny se tvým novým domovem stane vlak. Můžeš v něm odpočívat, spát, účastnit se programu, filozofovat nad pivem či vínem – cokoliv budeš mít na srdci nebo na jazyku (krom tvrdého). A mezitím tě vlak teleportuje na zajímavá místa po Česku a Slovensku.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Na větší dálky, než jsou naše krásné kopce tě nalákají cestovatelské přednášky z různých koutů světa. Naším patronem je Ladislav Zibura. A i když s námi nejezdí na každou cestu, dalších cestovatelů od kosti tu potkáš spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Na festivalu nesmí chybět hudba. Kromě oblíbených a všudypřítomných jamů si poslechneš známé i méně známé umělce. Hrajeme ve vlaku i večer na louce. Vezmi s sebou kytaru, ukulele, flétnu, zpěvníky, triangl – všechno s námi využiješ.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Cesty s námi jsou ideální pro každého, kdo má dobrodružné srdce, chce objevovat místa neznámá a neprofláknutá, nevadí mu improvizace za pochodu, přežije občasné nepohodlí a je vřelý k lidem známým i neznámým.

Program

Kompletní program cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení budeme zveřejňovat postupně. Pokud máš tip na hudebníky nebo cestovatele, které bychom určitě měli pozvat, napiš nám na info@vlakfest.cz. Pro lepší představu, koho zveme na přednášky a koncerty, se mrkni na program loňského ročníku.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Pro tvé pohodlí měníme koncept a každý účastník má své místo ve spacím kupé ve vlaku.

Pokud ale toužíš po spaní pod hvězdnou oblohou, klidně si vezmi karimatku a spacák a můžeš to zakempit vedle vlaku.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři. Myslíme i na vegetariány.

Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

PITNÝ REŽIM

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku.

O doplňování tekutin a iontů se postarají spřátelené pivovary a o zvýšení energie brněnská pražírna MOTMOT.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu.

Koupání budeš muset muset zvládnout po cestě v řece, lomu nebo na koupališti, sprchy budou na Slovensku v kempu.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a power banku.

A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trocha peněz (na Slovensku potřebuješ eura).

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 4 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji.

Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Trasa a jízdní řád

Vyrážíme ve čtvrtek 4. července 2024, vracíme se v neděli 7. července. Díky státním svátkům nepotřebuješ spoustu dovolené na celou cestu. A to se rozhodně vyplatí, Horste. Další podrobnosti o jízdním řádu se dozvíš později.

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenky do 31. 12. 2023

V ceně máš i vlastní místo v kupé, Takže budeš mít vlastní prostor, kde složit batoh nebo hlavu. Rozhodně ale nepřijdeš o možnost nocování pod hvězdnou oblohou. Pokud chceš, vezmi si karimatku a spacák a vyspi se na louce. Stan si prosím neber, vzhledem k zázemí ve vlaku je zbytečný. Pro lepší představu, kde budeš trávit kus svého času, se mrkni na Naše vagony.

Chceme ocenit ty, kteří si kupují jízdenky s předstihem. Do konce roku je cena za jízdenku stejná jako předchozí ročník, od příštího roku jdeme s cenou výš. Prodej spouštíme 20. listopadu!

4 200 Kč

Studentská jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

5 350 Kč

Jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

8 500 Kč

Jízdenka v lůžkovém kupé pro 3

26 750 Kč

Celé 6lehátkové kupé

21 250 Kč

Celé 3lůžkové kupé

Info k jízdence

Pojeď s námi!
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Při platbě kartou po tobě budeme chtít zaplatit hned, u platby převodem je splatnost 10 dní od objednávky. Pokud nám do té doby nedorazí na účet platba se správným variabilním symbolem, vyhrazujeme si právo tvoji jízdenku bez upozornění stornovat a nabídnout místo dalším zájemcům.

Pokud by sis svoji účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, napiš na email info@vlakfest.cz, vrátíme ti celou částku. Později už žádné peníze nevracíme, ale můžeš zkusit jízdenku přeprodat někomu dalšímu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.