ŽiWELL VlakFest 2024

Chceš zažít čistou a nefalšovanou atmosféru VlakFestu? Pak jsi tu správně. Poslechneš si zážitky z cest, zazpíváš si při kytaře, poslechneš skvělé kapely, strávíš prodloužený víkend v úžasné společnosti a odneseš si zážitky, které budeš vstřebávat ještě dlouho.

Během 4 dnů společně ujedeme po trati stovky kilometrů, podíváme se do zapadnutých koutů, ve vlaku si poslechneme cestovatelské přednášky, kapely, užijeme si hudební jamy,... výlety, koupačky v přírodních lomech a skvělou bandu lidí. Letos jedeme už po šesté a znovu jsme nachystali neokoukaná místa, které tě pohltí svou atmosférou. Tak si zapiš do kalendáře 4.–7. července 2024, na téhle akci nesmíš chybět!

jedu s vámi

Jedeš poprvé? Přečti si, co od cesty můžeš čekat.

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express

Vlak

Na čtyři dny se tvým novým domovem stane vlak. Můžeš v něm odpočívat, spát, účastnit se programu, filozofovat nad pivem či vínem – cokoliv budeš mít na srdci nebo na jazyku (krom tvrdého). A mezitím tě vlak teleportuje na zajímavá místa po Česku a Slovensku.

cestovatele ziwell express

Cestovatelé

Na větší dálky, než jsou naše krásné kopce tě nalákají cestovatelské přednášky z různých koutů světa. Naším patronem je Ladislav Zibura. A i když s námi nejezdí na každou cestu, dalších cestovatelů od kosti tu potkáš spoustu.

hudba ziwell express

Hudba

Na festivalu nesmí chybět hudba. Kromě oblíbených a všudypřítomných jamů si poslechneš známé i méně známé umělce. Hrajeme ve vlaku i večer na louce. Vezmi s sebou kytaru, ukulele, flétnu, zpěvníky, triangl – všechno s námi využiješ.

fajn lidi ziwell express

Fajn lidi

Cesty s námi jsou ideální pro každého, kdo má dobrodružné srdce, chce objevovat místa neznámá a neprofláknutá, nevadí mu improvizace za pochodu, přežije občasné nepohodlí a je vřelý k lidem známým i neznámým.

Program

Punk-rocková energie, která hýří pódia již od roku 1992 mnohé z nás přenese do divokých teenage let. Mladistvé naštvání připomenou hity “Škola”, “Online” nebo “Ruce spojený”. Garance propocených triček, vyskákaných nohou, vybouření a dobrá nálada zaručena!

Bastardi jsou kapela hrající celtic punk/rock. Rádi se zdržují v místních hospůdkách, odkud také vychází většina jejich textů. Tematicky se zaměřují na irský, skotský a moravský folklór, obohacený lidovými nástroji jako je irská flétna, akordeon, nebo skotské dudy.

Písničkář, aktuálně zakotvený v Holešovicích, míchá v kotli vlivy autorů jako jsou Mňága, Traband, ZNC, Fixa, Green day i Nirvana. Na koncertě čekej melodickou smršť, dunivý kopák i bezbřehou slovní improvizaci!

Užij si psychedelický zážitek z Brna! Kapelu Panoptikum si užije každý, kdo má rád hudební objevování mimo běžné rámování.

Jihomoravská kapela ti předvede svou hudební skrumáž 70s tvrdýho rock'n'rollu a blues se špetkou tabáku zalitýho single malt Scotch... Těš se na harmonicky i instrumentálně propracované kousky na živelném koncertu.

Kombinace vřelého a chraplavého barytonu s psychedelickým zvukem tebou zarezonuje.  

Cestovatelské přednášky

13 000 km prázdnin
Limitům vstříc

Sám ve 20 letech stopem, Tureckem, Íráckým Kurdistánem, Uzbekistánem a Tádžikistánem. Dva měsíce čistého, nefalšovaného punku a svobody. Od objevování skrytých přírodních krás a nikdy nepřestávající pohostinnosti místních lidí, až po situace na hraně, jako jsou zaminovaná pole, teploty přes 50°C a nebezpečná horská sedla.

Od čáry k čáře!
Aneb Pacifická hřebenovka

Povídání o tom, jak se jeden bláznivý diabetik rozhodl nenechat se odradit svým okolím a vyrazil se projít pěšky Amerikou od Mexika až po Kanadu. Po 162 dnech v panenské přírodě, myšmi milován, srnami olizován a medvědy nesežrán si úspěšně odškrtl 4250 km dlouhou Pacific Crest Trail. To všechno na důkaz, že překážky jsou jen v naší hlavě, a když doopravdy chceme, zvládneme skoro cokoli.

Stopem do Ázerbájdžánu

Vyprávění se zpěvy a tanci dvou nemajetných malocestovatelů, co se projednou autostopem vydali na východ dál než do Vyškova. Cestou do Ázerbájdžánu sice ztratili ručník a soudnost, ale zato se vrátili s písněmi, které jinde neuslyšíte a kilem lokum, které už neochutnáte, protože to bylo před pěti lety.

... a spoustu dalších

Kompletní program cestovatelských přednášek a hudebních vystoupení budeme zveřejňovat postupně. Pokud máš tip na hudebníky nebo cestovatele, které bychom určitě měli pozvat, napiš nám na info@vlakfest.cz.

Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Každý účastník má své místo ve spacím kupé ve vlaku.

Pokud toužíš po spaní pod hvězdnou oblohou, klidně si vezmi karimatku a spacák a můžeš to zakempit vedle vlaku.

STRAVOVÁNÍ

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar, kde se můžeš občerstvit.

U táboráku si můžeš upéct kus žvance a vynasnažíme se zařídit místní gastronomii.

PITNÝ REŽIM

O doplňování tekutin a iontů se postarají spřátelené pivovary a o zvýšení energie brněnská pražírna MOTMOT.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu.

Koupání budeš muset muset zvládnout po cestě v řece, lomu nebo na koupališti.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a power banku.

A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i hotovost.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 4 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji.

Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Trasa a jízdní řád

Vyrážíme ve čtvrtek 4. července 2024, vracíme se v neděli 7. července. Díky státním svátkům nepotřebuješ spoustu dovolené na celou cestu. A to se rozhodně vyplatí, Horste. Další podrobnosti o jízdním řádu se dozvíš později.

Jak vypadal první ročník

Cena jízdenky

V ceně máš i vlastní místo v kupé, Takže budeš mít vlastní prostor, kde složit batoh nebo hlavu. Rozhodně ale nepřijdeš o možnost nocování pod hvězdnou oblohou. Pokud chceš, vezmi si karimatku a spacák a vyspi se na louce. Stan si prosím neber, vzhledem k zázemí ve vlaku je zbytečný. Pro lepší představu, kde budeš trávit kus svého času, se mrkni na Naše vagony.

4 200 Kč

Studentská jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

5 350 Kč

Jízdenka v lehátkovém kupé pro 6

8 500 Kč

Jízdenka v lůžkovém kupé pro 3

26 750 Kč

Celé 6lehátkové kupé

21 250 Kč

Celé 3lůžkové kupé

Info k jízdence

Pojeď s námi!
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Při platbě kartou po tobě budeme chtít zaplatit hned, u platby převodem je splatnost 10 dní od objednávky. Pokud nám do té doby nedorazí na účet platba se správným variabilním symbolem, vyhrazujeme si právo tvoji jízdenku bez upozornění stornovat a nabídnout místo dalším zájemcům.

Pokud by sis svoji účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, napiš na email info@vlakfest.cz, vrátíme ti celou částku. Později už žádné peníze nevracíme, ale můžeš zkusit jízdenku přeprodat někomu dalšímu.

Garantujeme, že na akci určitě pojedeme a nebudeme ji rušit.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.