Z Paříže přes Bosnu do Londýna

Virová situace zahraničním cestám nepřeje a náš výlet do Bosny jsme kvůli obavám účastníků museli bohužel zrušit. Jako náhradu jsme ale ve stejném termínu vymysleli výlet do jiné Bosny – osady v jižních Čechách, v jejíž blízkosti se nachází třeba Nový York, Paříž a Malý a Velký London. Rovnou k tomu celý týden od 10. do 16. srpna budeme prozkoumávat další krásy Novohradských hor, Šumavy a údolí Berounky.

Těšit se můžeš na kombinaci měst, přírody, hradů a samozřejmě vlaků. Celý výlet pojedeme naším vlastním malým motoráčkem, který za normálních okolností slouží jako pojízdná Klubovna v Praze, a k ní připojíme lehátkový vůz. Užiješ si tak nefalšovanou vyhlídkovou jízdu, protože na rozdíl od mezinárodních expresů, tady budeš mít dost času kochat se okolní krajinou.

Celou akci pojímáme jednoduše a minimalisticky – večer dojedeme na volnou kolej, uděláme táborák, opečeme buřty, zazpíváme si s kytarou a budeme usínat za zvuků přírody. Jídlo si řeší každý sám podle vlastních preferencí, obchodů i restaurací bude cestou dost.

Máme naplánovanou jízdu úzkokolejkou v rakouském Gmündu, organizované pěší výlety do přírody i návštěvy hradů a zámků. Pokud by sis chtěl udělat vlastní program, máš volnou ruku. Jen buď včas u odjezdu vlaku :)

Na co se můžeš těšit

vlak ziwell express
Vlak
Celou dobu pojedeme vlastním vláčkem a budeš mít dost času si užít malebnou českou krajinu. Těš se na vyhlídkovou jízdu!
sarajevo express
Fajn lidi
Akce je vymyšlená pro příjemné lidi, se kterými je radost večer posedět u táboráku s buřtem, pivem a kytarou.
mostar stare mesto
Města
Využijeme toho, že města obvykle plná turistů teď zejí prázdnotou. Navštívíme například Český Krumlov, Vimperk nebo Tábor.
karlstejn
Hrad(y)
Česko má unikátní koncentraci hradů a my po cestě chceme stihnout aspoň Karlštejn, ale možná se do programu vejde i další.
urbex mostar
Příroda
Projedeme Novohradské hory, Šumavu a údolí Berounky. Čekají tě minimálně tři výlety přes hory, doly i lesy.
uzkokolejka
Úzkokolejka
Pokud to půjde, zajedeme do rakouského městečka Gmünd svézt se jejich úzkokolejkou.
Jízdní řád a program
Termín: 10.–16. srpna 2020. Vyjíždíme z Prahy hlavního nádraží a vracíme se tamtéž.

Pondělí 10. srpna

Úterý 11. srpna
Středa 12. srpna
Čtvrtek 13. srpna
Pátek 14. srpna
Sobota 15. srpna
Neděle 16. srpna
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Spát budeš přímo ve vlaku v 6lehádkovém kupé. V případě hezkého počasí můžeš i venku pod širákem.

STRAVOVÁNÍ

Stravu si zajistíš sám. Pojedeme přes města a vesnice, kde si každý den můžeš nakoupit a/nebo si zajít na oběd a večeři do hospody. K večerním táborákům si vezmi něco na opékání.

PITNÝ REŽIM

Ve vlaku budeme čepovat pivo Bernard a nabídneme i víno a nealko nápoje. Zajistíme barely s pitnou vodou, kterou si navíc můžeš doplňovat i během zastávek ve městech a vesnicích.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody jsou ve vagónu, sprchy nikoliv. Koupat se budeme v rybnících a koupalištích, občas využijeme i sprchy v kempech.

CO S SEBOU

Budeš potřebovat především spacák. Dále doporučujeme kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo. Určitě si vezmi batoh, ne kufr, a celkově si sebou neber moc věcí a žádné cennosti. Naopak hudební nástroj se hodí.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej se sníženými hygienickými podmínkami. Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Cena jízdenek

Výlet je určený především pro lidi, kteří s námi chtěli jet do Bosny, ale kvůli nejisté situaci si účast rozmysleli. Snažili jsme se proto pro ně ve stejném termínu vymyslet alternativní akci v Česku a nabídnout jim za již zaplacenou zálohu co nejvíc.

Zbylá místa nabízíme dalším zájemcům a jako vždy se snažíme vyjít vstříc studentům o něco nižší cenou.

3 500 Kč

Cena pro studenty a důchodce

3 900 Kč

Cena pro pracující

CO JE V CENĚ
CO NENÍ V CENĚ
Časté dotazy

Máte ještě místo? Kolik?
Máme. Až nebudeme, tak tu nebude odkaz na přihlášení.

Je akce věkově omezená? Jaký je věkový průměr účastníků?

Akce věkově omezená není, říkáme, že s námi můžou lidé jakéhokoliv věku, pokud jsou mladí duchem. Věk účastníků se obvykle pohybuje od 18 do 60 let, průměr bývá kolem 30 let.

Jezdí na akce i jednotlivci? Můžu jet sám/a?
Ano, na naše akce jezdí spousta jednotlivců a pochvalují si, jak se rychle skamarádí.

Pojeď s námi
Chceš jet s námi do české Bosny? Stačí kliknout na tlačítko, vyplnit formulář a zaplatit jízdenku! Už nemáme místa na spaní ve vlaku, ale jestli to zvládneš ve stanu nebo pod širákem, jsi vítán/a :)

Pokud jsi platil/a zálohu na Sarajevo Express, stačí vyplnit formulář, další jízdenku už platit nebudeš.

Jestli kupuješ lístky pro víc lidí najednou nebo vás jede celá parta, vyplňte formulář za každého člověka zvlášť, ať máme přehled o počtu přihlášených a kontaktní údaje na všechny účastníky.
Chci jet do české Bosny