Moldavsko a Podněstří 2023

Vydej se s námi do Moldavska, nejméně navštěvované země Evropy, kde si budeš připadat jako pravý dobrodruh a kde si na své přijdou nejen milovníci historie a vína. Navštívíme historická města i divokou přírodu a podíváme se na místa, kde rozhodně nepotkáš davy turistů.

Poznáš zemi, kde milují víno, tanec a zpěv. Zemi, jejíž obyvatelé jsou sice chudí, ale navzdory tomu neuvěřitelně pohostinní. Zemi, kde byla v 19. století založená česká vesnice a dodnes tam mají Gymnázium Jaroslava Haška. Zemi, kde se nachází největší vinný sklep na světě, v němž uchovávají přes 2 miliony lahví.

A to jsme ještě nezmínili Podněstří, autonomní oblast na východě Moldavska, kterou uznává snad jen Rusko a kde se zastavil čas před třiceti lety. Mají vlastní měnu, telefonní operátory a tamější destilerka Kvint vyrábí koňak, který chválil i Chruščov.

Vydej se tam s námi 29. července – 5. srpna 2023 vlastním vlakem. Spát budeme v kupé ve vlaku, po cestě se zabavíme cestovatelskými přednáškami, promítáním filmů, vyprávěním o svých zážitcích z cest, spoustou hudby a dalším zajímavým programem.

Pro koho je akce určená

Chceme mít na výpravě pohodové lidi, snílky a dobrodruhy, co neřeší kraviny. I když si rádi dáme nějaké to pivko, vždy se umíme slušně chovat a nechceme ve vlaku ožraly. Po předchozích zkušenostech je na našich akcích zakázaný tvrdý alkohol. Stejně tak se chceme vyhnout intenzivním sociopatům a lidem, co věci zbytečně hrotí.

Naopak vítáme lidi, co se nebojí trochy cestovatelského punku a nevadí jim, když se věci na poslední chvíli mění. Umění improvizace je ctností dobrodruha a tak či tak si výlet rozhodně užijeme!

Zajímají tě zkušenosti předchozích účastníků? Mrkni na stránku Reference.

Na co se můžeš těšit

vlak moldavsko podnestri vlakfest
Vlak
Pojedeme vlastním vlakem, kde budeme i spát. Máš tak prostor se skamarádit s ostatními i užít si výhledy do krajiny.
moldavsko podnestri vlakfest
Fajn lidi
Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky, je jim vlastní touha objevovat a ocení trochu cestovatelského punku.
bendery podnestri vlakfest
Města, hory, urbex
Poznáme pravou východoevropskou divočinu, navštívíme ta nejzajímavější místa a ukážeme ti i drsný urbex.
Jízdní řád
Termín: 29. července – 5. srpna 2023

Odjezd plánujeme na sobotní odpoledne z Prahy nebo Brna, čas i nádraží upřesníme.

Přesný program na jednotlivé dny teprve připravujeme. Bude jen na tobě, čeho se budeš chtít účastnit, můžeš se přidat na hromadné výlety nebo se zabavit na vlastní pěst. Máme připraveno dost zábavy pro městské typy i outdoorové nadšence.

Před odjezdem dostaneš podrobný program s mapami, trasami a tipy na konkrétní zajímavá místa.
Praktické informace

UBYTOVÁNÍ

Spát budeš celou dobu ve vlaku na svém místě v lehátkovém nebo lůžkovém voze.

Skupinky a páry budou společně v jednom kupé (pokud chtějí) a pro samostatně cestující ženy máme čistě dámská kupé.

JÍDLO A PITÍ

Pokud budeš chtít, uděláme ti ve vlaku snídani, oběd i večeři, předem si vybereš z menu. Na místě můžeš nakupovat v supermarketech a chodit na jídlo do restaurací.

Pitná voda bude k zakoupení i ve vlaku. Kohoutková voda v Moldavsku je pitná.

OSOBNÍ HYGIENA

Záchody a umyvadla s tekoucí vodou jsou ve vlaku v každém vagónu. Pokud voda dojde, dodáme barely s vodou a vlhčené ubrousky.

Sprchy ve vlaku nejsou. Umýt se můžeš po cestě v řekách nebo na koupalištích.

POČASÍ

Moldavsko je trochu jižněji než Česko a leží téměř u Černého moře v nížinách, takže tam v létě nejspíš bude teplo. Před odjezdem prostě mrkni na předpověď počasí :)

VSTUP DO MOLDAVSKA

Pro vstup do Moldavska i Podněstří potřebuješ pas. Žádná víza není třeba řešit. Veškerá opatření spojená s covidem byla zrušena, není potřeba očkování ani test.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví týden ve vlaku, kde je trochu hlučněji. Po domluvě zdarma bereme i klidné a společenské psy, pokud mají platné dokumenty pro cestu do zahraničí.

CO S SEBOU

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, pas, batůžek na jednodenní výlety, čelovka, power banka (ve vlaku je elektřina hodně omezená), kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo.

PENÍZE

V Moldavsku se platí moldavskými lei, kurz je 1 lei = 1,3 Kč. V Podněstří mají podněsterský rubl, který není mezinárodně uznávaný a nikde jinde ho nevyměníš.

Doporučujeme s sebou vzít eura a na místě vyměnit. Ne všude jde platit kartou a v Podněstří ani nejde vybírat z bankomatu.

VOLÁNÍ A DATA

V Moldavsku ani Podněstří neplatí EU roaming a volání i data jsou dost drahé. Doporučujeme na místě koupit předplacenou SIM kartu, nejlevněji vychází od operátora Moldcell.

Pokud tvůj telefon podporuje eSIM, pořiď si virtuální datovou SIM přes aplikaci Airalo.

Fotogalerie

Kliknutím na fotku se ti otevře celá galerie.

tiraspol podnestri vlakfest
Časté dotazy

Máte ještě místo? Do kdy se mám přihlásit?
Dokud funguje formulář níže, tak místo máme. Čím dřív se ale přihlásíš, tím lépe pro nás, abychom věděli, s kolika lidmi počítat, i pro tebe, protože budeš mít jistotu, že na tebe zbude místo dle výběru.

Je akce věkově omezená? Jaký je věkový průměr účastníků?
Akce věkově omezená není. Říkáme, že s námi můžou lidé jakéhokoliv věku, pokud jsou mladí duchem. Věk účastníků se obvykle pohybuje od 18 do 60 let, věkový průměr pak bývá kolem 30 let.

Jezdí na akce i jednotlivci? Můžu jet sám/a?
Ano, na naše akce jezdí spousta jednotlivců a pochvalují si, jak se rychle skamarádí. Pro zájemce máme kupé pro jednotlivce a dámská kupé.

Zajímají tě zkušenosti předchozích účastníků? Mrkni na stránku Reference.

Máte nějaké slevy pro děti nebo důchodce?
Mrzí nás to, ale momentálně nemůžeme dávat slevy dětem, studentům ani důchodcům. Na naše vlaky nedostáváme žádné dotace, a je tak pro nás stejný náklad, ať na lehátku spí dítě nebo dospělý. Chápeme, že pro rodiny může být celkové jízdné značný náklad, proto se snažíme vyjít vstříc aspoň slevou za celé kupé.

Pokud máš opravdu malé děti a jsi si jistý/á, že se na jedno lůžkou vejdou dvě, necháme to na tvém uvážení. V takovém případě tě ale prosíme, ať si rezervuješ celé kupé jen pro sebe. Větší počet lidí v kupé, než je určený počet lehátek nebo lůžek, už by byl nekomfortní pro ostatní pasažéry.

Jak je to ve vlaku s elektřinou?
Budeme upřímní – nic moc. Ve spacích vozech zásuvky nejsou, telefon si můžeš nabít v koncertním vagónu, ale pouze za jízdy a to ještě jen občas. Doporučujeme vzít si power banku a nabíjet v restauracích.

Cena jízdenek

9 480 Kč

Lehátko v kupé pro 6

14 280 Kč

Lehátko v kupé pro 4

15 480 Kč

Lůžko v kupé pro 3

47 400 Kč

Celé lehátkové kupé pro 6

38 700 Kč

Celé lůžkové kupé pro 3

Kup si se slevou celé kupé

Rezervuj si celé lůžkové nebo lehátkové kupé a vezmi si do něj tolik lidí, kolik chceš. Pochopitelně ale maximálně tolik, kolik je v něm postelí.

Při koupi 6lehátkového kupé platíš jen za pět jízdenek, šestou máš zdarma. Při koupi 3lůžkového kupé platíš cenu za 2,5 jízdenky.

Rozdíl mezi lehátkem a lůžkem

Lehátek je v kupé 4 nebo 6, kupé mají prosklená dveře a nedají se zamknout.

Lůžka jsou v kupé 3 a jsou trochu širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací, zamilovaným párům proto doporučujeme volit lůžkové kupé.

Zajímá tě, jak přesně lehátková a lůžková kupé vypadají? Mrkni na stránku Naše vagóny, kde najdeš fotky.

Co je v ceně

Co není v ceně

Pojeď s námi
Chceš jet do Moldavska? Stačí vyplnit formulář a zaplatit jízdenku.

Při platbě kartou po tobě budeme chtít zaplatit hned, u platby převodem je splatnost 10 dní od objednávky. Pokud nám do té doby nedorazí na účet platba se správným variabilním symbolem, vyhrazujeme si právo tvoji jízdenku bez upozornění stornovat a nabídnout místo dalším zájemcům.

Pokud by sis svoji účast rozmyslel/a více než 30 dní před odjezdem, napiš na email info@vlakfest.cz, vrátíme ti celou částku. Později už žádné peníze nevracíme, ale můžeš zkusit jízdenku přeprodat někomu dalšímu.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.