Víkendový vlak:
Rychlebské hory na kole i pěšky

Vydej se 20.–22. října 2023 do Rychlebských hor a užij si podzimní kouzlo místa, kde nepotkáš davy turistů. V pátek večer tě nabereme v Praze nebo někde po cestě, dáš si s námi pivo na baru přímo ve vlaku a ráno budeš pod horami. Přespání máš zajištěné ve vlaku a domů tě vrátíme zase v neděli večer.

Výlety si užiješ podle sebe, své nálady a kondice – vydáš se na horskou túru, projedeš cyklostezky nebo třeba prozkoumáš místní kulturu. Pokud váháš, které z místních krás navštívit, dostaneš od nás tipy na výlety a zajímavá místa, co stojí za vidění. Když budeš chtít, večer se můžeš družit ve velkoprostorovém vagónu, pokecat nebo si zazpívat při kytaře.

Odvezeme tě na místa, na která se běžnými spoji dostaneš složitě s několika přestupy. Plus máš s námi navíc kde složit hlavu a kde si nechat věci, aby se ti při výletování nepronesly. Jsi nadšený cyklista? Kolo ti taky naložíme. Stejně jako všechny dvounohé a čtyřnohé parťáky.

Stejně tak se s námi můžeš svézt, pokud jsi účastníkem ultramaratonu Zapomenuté hory. Ubydou ti starosti s ubytováním, parkováním, dopravou a uschováním svých věcí – v pátek tě dostaneme až do Javorníku a v neděli zase odvezeme domů. Věci i hlavu si můžeš složit ve vlaku.

O Rychlebských horách

Jak už jsme zmínili, Rychlebky jsou rájem pro ty, kteří nemají rádi davy turistů. V celých horách je jediná turistická chata, nepotkáte tu Stezky v oblacích a další turistické pasti. Nabízí relativně nenáročný profil, krásné výhledy a množství cyklistických stezek – Rychlebky jsou rájem pro cyklisty. Nabízí téměř nevyčerpatelné možnosti pro výlety, množství lesních cest a cyklotras.

Chci jet s vámi!

Proč jet s námi

Víkendový vlak brno rychlebske hory vlakfest

Vlastní vlak

S námi máš dopravu a ubytování v jednom. Spíš pořád ve svém kupé, kde si můžeš nechat věci a na výlety chodit nalehko. A svezeme ti i kolo nebo psa.

Víkendový vlak brno rychlebske hory vlakfest

Jednoduché spojení

Cesta z Prahy do Javorníku trvá několik hodin s několika přestupy. S námi nestrávíš půl víkendu na cestě.

Víkendový vlak brno rychlebske hory vlakfest

Skvělá společnost

Ve vlaku je velkoprostorový vagón s barem. Večer se v něm můžeš družit s ostatními výletníky, pokecat nebo si zazpívat u kytar.

Trasa a jízdní řád

Konkrétní jízdní řád dáme včas vědět tady na webu i tobě do e-mailu. Přesnou cestu ladíme. Vláček bude vždy během odpoledne a v podvečer nabírat výletníky v zastávkách po cestě, aby nemuseli vycházet i přicházet na stejné místo.

Pátek 20. října

Sobota 21. října

Neděle 22. října

Praktické informace

CO S SEBOU

Do vlaku potřebuješ spacák. O teplo ve vlaku se dokážeme postarat, ale teplý spacák ti přijde k užitku. Pokud máš lehké spaní, doporučujeme špunty do uší.

Hodit se ti bude vlastní kelímek na pivo a hrnek na ranní čaj nebo kávu. Pokud máš, vezmi si hudební nástroj.

Oblečení a výbavu na výlety už necháme na tobě. Mysli prosím na to, že už bude podzim v plné parádě.

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Výlet je určený úplně pro všechny. Bereme děti jakéhokoliv věku a všechna společenská a dobře vychovaná domácí zvířátka. Jen prosím počítej s mírně punkovými podmínky vlaku a chladným počasím.

CO JE ZAJIŠTĚNÉ VE VLAKU

Ve vlaku je bar, kde si ráno dáš kafe a čaj, přes den pivo a další alko a nealko nápoje.

Jídlo nezajišťujeme, to si musíš vzít vlastní. Po cestě na výletech ale potkáš pár samoobsluh i hospod.

TYPY VAGÓNŮ

Ve vlaku bude lůžkový vagón, lehátkový vagón a velkoprostorový vagón na společný pokec, hudební jammy a společenskou zábavu.

Po jedenácté hodině večer je v kupéčkových vagónech noční klid. Pokud se někdo chce bavit, má na to vyhrazený velkoprostorový vagón.

Cena jízdenky

Cena jízdenky se odvíjí od typu kupé:

2 900 Kč

Lehátko v kupé pro 6

3 900 Kč

Lůžko v kupé pro 3

14 790 Kč

Celé lehátkové kupé pro 6

9 950 Kč

Celé lůžkové kupé pro 3

Příplatek za jízdní kolo – 250 Kč

ROZDÍL MEZI LEHÁTKEM A LŮŽKEM
Lehátek
je v kupé 6, kupé mají prosklené dveře a nedají se zamknout. Lůžka jsou v kupé 3 a jsou širší než lehátka. Kupé je celé neprůhledné a zamykací a máš v něm vlastní umyvadlo.

REZERVUJ SI SE SLEVOU CELÉ KUPÉ

Pokud si rezervuješ celé kupé, máš ho levnější a je na tobě, kolik spolunocležníků si k sobě vezmeš. Samozřejmě ale maximálně tolik, kolik je v kupé lehátek nebo lůžek :)
Pojeď příště s námi!
Při platbě kartou po tobě budeme chtít zaplatit hned, u platby převodem je splatnost 10 dní od objednávky. Pokud nám do té doby nedorazí na účet platba se správným variabilním symbolem, vyhrazujeme si právo tvoji jízdenku bez upozornění stornovat a nabídnout místo dalším zájemcům.

Pokud si svou účast rozmyslíš více než 30 dní před odjezdem, napiš na email info@vlakfest.cz, vrátíme ti celou částku. Později už žádné peníze nevracíme, ale můžeš zkusit jízdenku přeprodat někomu dalšímu.

Po zaplacení ti přijde potvrzovací e-mail. Kdyby nedorazil, mrkni napřed do složek Spam a Hromadné a pak nám napiš na info@vlakfest.cz.